4 דברים שלא ידעתם על הרעלת מתכות כבדות בתוכים

parrot-2756488_640

הידעתם שאם התוכי שלכם מכרסם עצמים שנמצאים סביבו כמו למשל צעצועים, שנמצאים לידו או  נשיכות של הכלוב  – ייתכן שהתוכי סובל מהרעלה של מתכות כבדות. הרעלת מתכות כבדות בתוכים יחסית נפוצה בקרב תוכים שהם חיות מחמד. התוכי הוא חיה בעלת סקרנות רחבה ולכן לתוכי יש נטייה לנשוך, ללעוס ולעתים אף ממש לבלוע חפצים שונים.

הרעלת מתכות כבדות מתייחסת לכמה סוגים של מתכות ביניהם מתכת העופרת. מתכות כבדות נמצאות בחפצים רבים בסביבת הבית ומחוצה לה כמו למשל בתומכי הווילונות שבבית, בסוללות, תכשיטים, חפצי נוי וקישוט ועוד. 

כיצד נזהה הרעלת מתכות כבדות בתוכים?

ישנם כמה סימנים להרעלה מסוג זה והם חולשה ונטייה לנפילה לעתים תכופות, הקאות, בעיות עצביות כמו למשל שמיטה של הכנפיים או פרכוס. גם אם לתוכי שלכם אין סימנים חיצוניים ספציפיים כן ניתן לזהות את ההרעלה בהתאם לבדיקה מקיפה שבודקת את ההפרשות שלו, צילומי רנטגן, כמו גם בדיקות דם. למידע בנושא וטרינר לתוכים

מהו הטיפול המומלץ בהרעלת מתכות כבדות בתוכים?

קודם כל הכנסה של נוזלים לגוף כדי לשטוף את הגוף. אחת הדרכים לטפל היא לספוח את המתכות הכבדות מן הגוף וניתן לעשות זאת ע"י שימוש בחומרים ייעודיים לכך ביניהם זריקות שונות. המתכות יופרשו החוצה מן הגוף דרך מערכת העיכול. 

בבעיות עצביות ניתן לטפל למשל על ידי מתן חומרים אשר יימנעו את הפרכוסים.

מניעה

עוד לפני שמטפלים הדרך הטובה ביותר היא מניעה. ניתן למנוע או לצמצם את הסיכוי להרעלה על ידי שימוש בכלובים שאינם עשויים ממתכות כבדות – למשל כלובים עשויים נירוסטה. בנוסף את הכלוב החדש מומלץ לשפשף בעזרת חומרים אשר תפקידים לסלק מתכות כבדות ממתכת הכלוב. למידע נוסף פנו למרכז וטרינרי באשדוד

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם