האם טלית יכולה להיות פסולה לשימוש?

האם טלית יכולה להיות פסולה לשימוש?

לפני שדנים בעניין של כשרות הטלית זה חשוב מאוד להבין – מהי טלית? טלית היא תשמיש קדושה אשר אותו עוטה על עצמו יהודי בשעת התפילה. מקור של המצווה עבור לבישת טלית בשעת תפילה היא כבר במקורות התורה כאשר המטרה של עטיית טלית היא לזכור ולשמור על כל המצוות ובעזרת הטלית הזו להרחיק את האדם מעשייה של מעשים רעים. הטלית היא גם סוג של אביזר אשר מבודד את המתפלל משאר האנשים שנמצאים באותה הסביבה ומעניקה לו את יכולת לבצע את האקט הזה של התפילה ביתר ריכוז דבר שהינו חשוב עבור תפילה מתוך כוונה מלאה.

מהי טלית פסולה?

טלית פסולה היא כזו אשר בה השזירה מתחילה להתפרק או שהיא אפילו מראה סימנים של קרע של ממש. דבר זה אכן יכול לקרות, שכן טלית היא דבר ארוך אשר עשוי מבד, ובד יכול להיות לו בלאי לאחר שנים רבות של שימוש בפרט כאשר ישנם גדילים ואזורים שיכולים להיתפס להם במקום לא רצוי עד כדי פרימה. לא כל סוג של אזור שפרום אכן הופך את הטלית לכזו שאינה כשרה, וזה חשוב להיוועץ עם יודעי דבר( הכי רלבנטי עם רב) כדי להבין האם התפילה נעשית עם טלית שאינה כשרה, ובמקרים שכאלה זה חשוב למהר ולבצע רכישה של טלית חדשה וכשרה ולא לבצע יותר שימוש בזו שאינה כשרה.

מה עושים עם טלית פסולה?

רבנים יציינו כי אין לפגוע בכבוד של יהודי אחר במידה והוא עדיין נושא טלית פגומה עליו בשעת התפילה אלא רק לאחר הגיעו לביתו לציין זאת בפניו. באופן הזו לא מתבצעת פגיעה בפני רבים, וכך אותו אדם יכול ללכת ולרכוש לעצמו טלית חדשה ולא לחוש מבויש אל פני האחרים.

מה עושים לאחר מכן? ממהרים להסיר את הטלית עצמה. במידה ומגלים זאת בבית הכנסת עצמו באופן עצמאי, ניתן לשאול האם לאחד החברים לתפילה יש במקום טלית כשרה לשימוש בהשאלה עד שאר תהיה לזה טלית חדשה. במקרים רבים אכן תהיה טלית שכזו מתוך ניסיון והרצון לסייע במצווה חשובה.

לפרטים נוספים בקרו באתר חב"ד שופ.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

אביזרים להכנת פיצה

פיצה היא אחת המנות הפופולריות ביותר בעולם. זוהי ארוחה טעימה שאפשר להכין בבית. היא קל להכנה, ואתם יכולים לקבל אותה עם הרבה תוספות שונות. אם

קרא עוד »

השכרת במות לאירועים

אירועים רבים מצריכים הקמת במה שבה יופיעו אמנים, זמרים, להקות או אנשים יישאו נאומים, יקיימו טקסים ועוד. הקמת הבמות לאירועים תיעשה על ידי חברה חיצונית

קרא עוד »