האם כל אחד יכול להיות סוחר מט"ח

סוחר מט

אנשים רבים קוראים בעיתון לגבי השער של מטבע כזה או אחר. כמעט כל יום ניתן לשמוע בחדשות על התחזקות השקל ביחס לדולר, או לחילופין על הירידה החדה בשער היורו. עבור רוב האנשים, מדובר על מידע סתמי שאינו תורם להם משום כיוון אפשרי. אך עבור אנשים שעוסקים בתחום המט"ח, מדובר לרוב על חדשות מרעישות במיוחד, כמו כאן לדוגמא. חשוב להבין כי כמעט כל אחד יכול להיות סוחר מט"ח, כל מה שצריך הוא סבלנות, התמדה וכמובן ידע. ניתן היום למצוא לא מעט בתי ספר שונים, המיועדים בדיוק עבור המטרה הזאת. בתי ספר מסוג זה, מעבירים קורסים שונים בתחומי ההשקעות, בין היתר קורסים בתחום המט"ח. קורסים אלו אמורים לתת לתלמידים כלים, במטרה להכשיר אותם לסחור במט"ח באופן עצמאי, או לפחות ללמוד את התחום ולהבין אותו יותר לעומק.

אריה גולדין – סוחרי מט"ח לא נולדים, הם לומדים להיות כאלו

אריה גולדין, אחד ממובילי היועצים בתחום ההשקעות, מאמין כי כל אחד יכול להשקיע וללמוד את תחום המט"ח. מדובר בסופו של דבר על קונספט יחסית פשוט, היות והמטרה היא כמובן לרכוש מטבע בערך נמוך ולמכור אותו בערך גבוה. אך כמובן שחשוב לזכור שהחיים לא כאלו פשוטים, היות והערך של המטבעות משתנה באופן תדיר, ולא פעם ירידה חדה של מטבע מסוים, יכולה להשפיע על הערך של שאר המטבעות שתלויים בו. יש להבין כי מערכת היחסים הקיימת בין המטבעות השונים הקיימים בשוק, הינה השתקפות של מערכת היחסים בין המדינות השונות. ככל שלמדינה מסוימת תהייה כלכלה חזקה יותר ומצב בטחוני יציב יותר, כך המטבע שלה יהיה גבוה יותר ביחס למטבעות האחרים. כמובן שערך המטבע משתנה כל הזמן, ביחס למהלכים המדיניים, החברתיים והכלכליים שהמדינה מבצעת. סוחרי מט"ח מיומנים יודעים לתפוס בדיוק את הנקודות האלו, כדי לרכוש לעצמם מטבע חזק במחיר נמוך מערך השוק שלו.

לסיכום, אריה גולדין מציע לכל מי שמתעניין בתחום, להתחיל להשקיע וללמוד אותו בצורה מסודרת יותר. ניתן למשל לסחור במט"ח על בסיס יומי וליהנות מהפערים הקטנים שנוצרים בין המטבעות במשך היום, או לחילופין להפוך לסוחרים לטווח הארוך.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

חבילות שי

רבים מאתנו מכירים את הדילמה הזאת: אנחנו רוצים לשמח את האנשים האהובים עלינו עם מתנה מיוחדת, אך לא תמיד ברור לנו מה כדאי לקנות. אתם

קרא עוד »