גיטרה קלאסית

אין ספק כי כל אדם שבוחר לרכוש לעצמו גיטרה קלאסית, מבין את היופי והייחודיות שלה. מדובר על גיטרה שמתאימה במיוחד למתחילים, היות והיא נחשבת לכלי הנגינה הנוח ביותר לצורך למידה התחלתית. לאחר מכן, ניתן לעבור לנגן על סוגי גיטרות אחרות, אך טכניקת הנגינה הראשונית מתבססת בעיקר על הגיטרה הקלאסית. היום ניתן למצוא בשוק מגוון רחב של גיטרות קלאסיות מסוגים שונים, בדגמים שונים וכמובן מחברות שונות. ניתן למשל למצוא גיטרה במחיר שנע סביב 300 ₪ או לחילופין, גיטרות קלאסיות יקרות יותר, במחיר שנע סביב 1,500 ₪. המחיר מושפע מאיכות העץ, רמת הגימור של הגיטרה, איכות הצליל שהיא מסוגלת להפיק, רמת העמידות שלה לאורך זמן וכמובן החברה שמשווקת ומייצרת אותה. ישנו הבדל בין גיטרות פשוטות יותר המתאימות לנגנים מתחילים, לבין גיטרות מקצועיות ויוקרתיות יותר, המתאימות לנגנים מנוסים יותר.

גיטרה קלאסית – מספר נקודות שכדאי להכיר

קודם כל, חשוב להבין כי ניתן היום למצאו סוגים שונים של גיטרות, כאשר שלושת הסוגים הפופולאריים ביותר הינם גיטרה קלאסית, גיטרה חשמלית וגיטרה אקוסטית. גיטרה חשמלית למשל, מצריכה חיבור לחשמל, לעומת שתי הגיטרות האחרות, שלא מצריכות דבר. גיטרה קלאסית נחשבת לקטנה יותר ביחס לגיטרה האקוסטית, ולכן היא מהווה כלי נגינה ראשוני. הרבה יותר נוח לנגן על גיטרה קלאסית מאשר על הגיטרה האקוסטית, דבר שמהווה את אחת הסיבות העיקריות לבחירה בה. מעבר לכך, כדאי לדעת כי הגיטרה הקלאסית מפיקה צלילים רכים ונעימים יותר, בזכות ששת המיתרים שלה, הנחלקים למיתרי ניילון ולמיתרי כסף. לעומת זאת, הגיטרה האקוסטית מכילה שש מיתרים מתכתיים, דבר שמשפיע רבות על הסאונד שלה. כתוצאה מכך, סוג הנגינה של שתי הגיטרות יהיה שונה לחלוטין, היות והצליל המתכתי של הגיטרה האקוסטית, לא יוכל להתאים לנגינה הרכה הנחוצה למנגינות מסוימות.

לסיכום, גיטרה קלאסית מהווה כלי נגינה נפוץ ופופולארי, הן בזכות הצורה הנוחה שלה והן בזכות המחיר הנגיש שלה. כל אחד יכול ללמוד לנגן על הגיטרה הקלאסית בצורה מהירה ויעילה, ולכן היא מהווה כלי נגינה ראשוני שניתן לעבור ממנו לסוגי גיטרות אחרות.

המידע באדיבות ענק הסאונד

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

חבילות שי

רבים מאתנו מכירים את הדילמה הזאת: אנחנו רוצים לשמח את האנשים האהובים עלינו עם מתנה מיוחדת, אך לא תמיד ברור לנו מה כדאי לקנות. אתם

קרא עוד »