אלימות במשפחה – זה לא רק פיזית

אלימות במשפחה

אנחנו שומעים הרבה על הנושא של אלימות במשפחה. נדמה כי כיום זה קורה יותר מאי פעם כאשר רבים הם בני הזוג שלא מצליחים להגיע לעמק השווה והיד משום מה קלה על הדק האלימות.

זה נשמע אולי חריף מאוד להגדיר את האלימות המילים כמו הדק שמזכיר יותר אקדחים, רצח והרבה יותר מאלימות שיכולה להסתכם אולי בהרמת יד קלה. אך חשוב לדעת כי יש בהחלט מצבים איומים כאלה אשר אליו מגיעים זוגות רבים והם לא מפרסמים את הדברים. האישה שהיא בדרך כלל המוכית, לא חושפת את מסכת ההתעללויות אותם היא עוברת וההמשך עלול להיות גרוע ממש.

הקליקו https://www.lawlife.co.il/–cxxw למידע נוסף

מילים יכולות להרוג

מעבר לאלימות הפיזית יש גם את האלימות המילולית. לא כולם נוטים להתייחס לאמירות פוגעניות, למילים משפילות או להעלבות או הצקות כאמירות שיכולות זכות לכינוי של אלימות. אך האמת היא שלא פעם המשמעות של כל האמירות והדיבורים האיומים הללו עשויה להיות גרועה פי כמה וכמה מאלימות פיזית.

בן הזוג שסופג שוב ושוב את כל מסכת ההשפלות, מסכת ההצקות והירידה לחייו, מאבד אט אט את ביטחונו העצמי, הוא חש נרדף, הוא חושש מכל פעולה שהוא עומד לעשות שמא זה יגרור עוד העלבות ועוד הצקות.

מעבר לכל זה, בן אדם שחוטף שוב ושב אמירות פוגעניות הופך לאדם רדוף ונדבר עשוי לבוא לידי ביטוי בכל שטחי החיים.

אם זה בעבודה ואם זה בלימודים. אם זה סתם כך כאשר הוא יוצא החוצה בין אנשים ואם זה גם בגידול הילדים.

השפה המשתלחת ממנה הוא סובל וסופג, הופכת להיות ממש כמו חרב שננעצת בו ובליבו ואינה מאפשרת לו לחיות את החיים שלו בצורה נורמטיבית.

נעזרים בגורמים מקצועיים

חשוב לדעת כי כאשר מדובר באלימות מילולית, אזי ממש כמו באלימות פיזית, חובה לפנות ולהיעזר בגורמי מקצוע שיסייעו וינווטו את הנפגע איך וכיצד לנהוג.

הגורמים המקצועיים ידעו איך לפנות אל בן הזוג הפוגע (עו"ד לאלימות במשפחה למשל), הם ידעו מה ואיך לומר לו ואף ינחו את הנפגע מה להגיב וכיצד לנהוג. חשוב להיות ערניים ולא להזניח.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

אביזרים להכנת פיצה

פיצה היא אחת המנות הפופולריות ביותר בעולם. זוהי ארוחה טעימה שאפשר להכין בבית. היא קל להכנה, ואתם יכולים לקבל אותה עם הרבה תוספות שונות. אם

קרא עוד »

השכרת במות לאירועים

אירועים רבים מצריכים הקמת במה שבה יופיעו אמנים, זמרים, להקות או אנשים יישאו נאומים, יקיימו טקסים ועוד. הקמת הבמות לאירועים תיעשה על ידי חברה חיצונית

קרא עוד »