הסכנה בנהיגה במהירות מופרזת בתוך העיר

מהירות מופרזת

משרד התחבורה קבע את מהירות הנסיעה הספציפית המותרת בכבישים מהירים, בכבישים בין עירוניים וכבישים עירוניים. כל נהג חייב לציית לחוקי הדרך ולנהוג על פיהם. 

קביעה זו של המהירות המותרת נקבעה לאחר אין ספור בדיקות ומחקרים שונים ואין ספק שזו המהירות הנכונה ביותר בכל תוואי שטח. 

> קראו גם בלינק http://עורךדיןתעבורה.com/פורום-שאלות-ותשובות-המכון-הרפואי-לבטי/

מהירות מופרזת בתוך העיר 

ההתנהלות בתוך העיר מתבצעת בעצלתיים, הרבה מאד אנשים הולכים על המדרכות, לא אחת הם יורדים מהמדרכה ונעים על הכביש, ילדים רצים בסמוך לכביש ומגיעים לקרבה גדולה לרכבים הנעים עליו.

בנוסף לכך הכבישים מלאים באופניים חשמליות ובקורקינטים חשמליים אשר נעים במהירות רבה. במקרים רבים מדובר בצעירים אשר אינם מודעים לחוקי התנועה במלואם ולכן מבצעים טעויות אקוטיות במהלך הנהיגה וגורמים להרבה מאד תאונות דרכים קטלניות.

במרכזי הערים נעים גם הרבה מאד אופנועים אשר הרוכבים עליהם חשופים, הם אינם מוגנים כמו נהגי המכוניות ולכן נשקפת סכנה לחייהם כאשר נהגי הרכבים נוהגים במהירות מופרזת. 

בכבישים בעיר יש הרבה מאד מעברי חציה. לא כל נהג מכיר את הרחוב שבו הוא נוהג במיוחד אם הוא לא מקומי. אנשים רבים אינם עוצרים לפני מעבר חצייה אלא יורדים ועוברים גם אם הם רואים שמתקרב רכב. במקרה שהנהג נוסע מהר, הוא אינו מספיק לבלום במועד ופגיעה זו עלולה להסתיים באסון. 

כאשר נוהגים במהירות מופרזת קיים סיכוי הרבה יותר גבוה לפגוע בהולך רגל, בבחור על קורקינט או ברוכב על קטנוע ולכן יש להוריד את הרגל מהגז, לנקוט משנה זהירות ולנסוע לאט כיוון שמדובר בסכנת נפשות.

מהירות מופרזת כעבירת תנועה 

אחת מעבירות התנועה החמורות היא מהירות מופרזת ובמיוחד כזו אשר אינה מותאמת לדרך כמו נהיגה מופרזת בתוך העיר תוך סיכון הציבור.

ניידת משטרה אשר עוברת במקום והשוטרים רואים את אופן הנהיגה של הנהג, מבקשים מהנהג לעצור באופן מידי. בו במקום הוא מקבל דוח תנועה ולא אחת אם מדובר במקרה חמור ,רישיונו יישלל על ידי קצין משטרה באופן מידי, כדי למנוע פגיעה באזרחים תמימים אשר הולכים בעיר.

 

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

בר אקטיבי לאירועים פרטיים

בר אקטיבי הוא אחת האטרקציות המוצלחות ביותר באירועים פרטיים, אשר מגיעים אליהם חברים ובני משפחה רבים.   בר אקטיבי לאירועים פרטיים מוזמנים אשר מגיעים לאירועים

קרא עוד »