צילום מזון

האם יצא לכם פעם לראות תמונה של אוכל והתמונה כל כך גירתה אתכם שהחלטתם להזמין אותה בטלפון או במסעדה? צילם מזון שונה מצילום מוצרים אחרים בכך שהתמונה יכול להפיח חיים באוכל, להכניס טעם לפיו של אדם המסתכל בתמונה ולגרות אותו להזמין את המוצר. תמונה טובה ואיכותית המציגה את האוכל בזווית הנכונה, בפרופורציה הנכונה ובצורה מושכת עשויה לעשות 90% מהליך המכירה. להלן כמה טיפים חשובים לצילום מזון.

קומפוזיציה של האוכל:

הכוונה בקומפוזיציה היא האופן שבו מסדרים את האובייקטים השונים על מנת להפיק תמונה מוצלחת. ככל שהתמונה תהיה מושכת ואטרקטיבית יותר כך יש סיכוי גבוה יותר שהלקוח ירים את הטלפון ויזמין משלוח הביתה או יישב במסעדה וירצה את המנה הזו שצפה בה בתפריט, בטאבלט וכו'. כמו כן תוכלו להשתמש בתמונות גם לשיווק ברשתות החברתיות, באתר האינטרנט של החברה ועבור הדפסות שונות כמו רול אפ, שלטים, מדבקות, תפריט המסעדה, כרטיסי ביקור ועוד. 

איכות הציוד שבו אנו משתמשים:

חשוב להבין כי צילום מקצועי של סיגמא צילום מוצרים נבדל במידה רבה מצילום חובבני. על אף שיש היום מצלמות נהדרות בסמארטפונים החדשים עדיין עדיף להשתמש במצלמת DSLR איכותית ומקצועית, חצובה ואפילו סטודיו נייד המאפשר לכם לשלוט בתאורה, ברקע ועוד. העבודה צריכה להיות נכונה ומקצועית בכל הקשור לחדות התמונה מצד אחד אך שימוש בעומק שדה וטשטוש חלק מהרקע מצד שני. 

המרכיב הסודי:

גם בצילום יש מרכיבים סודיים ואם אתם מצליחים להעביר סיפור או חוויה באמצעות צילום מזון הרי שעשיתם עבודה מקצועית. נסו לצלם מדי פעם איזו יד שף אטרקטיבית מפזרת תבלין מעל המנה, את העשן המתעופף לו מעל מנה שרק עכשיו יצאה מהמטבח או אפילו אדם מחייך כשהוא חותך לו בנחת מהמנה. כמובן שתמונות אווירה אלה לא מחליפים את התמונה של המנה עצמה אולם מוסיפים לגיוון, לשיווק ולמיתוג מקצועי של המסעדה או בית העסק שלכם המשווק את המנות.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

אביזרים להכנת פיצה

פיצה היא אחת המנות הפופולריות ביותר בעולם. זוהי ארוחה טעימה שאפשר להכין בבית. היא קל להכנה, ואתם יכולים לקבל אותה עם הרבה תוספות שונות. אם

קרא עוד »

השכרת במות לאירועים

אירועים רבים מצריכים הקמת במה שבה יופיעו אמנים, זמרים, להקות או אנשים יישאו נאומים, יקיימו טקסים ועוד. הקמת הבמות לאירועים תיעשה על ידי חברה חיצונית

קרא עוד »