קבוצות חברתיות- למה זה טוב?

jump-510217_640

לא מעט ילדים או בני נוער חשים כי הם אינם מצליחים להתנהל מחברה חברתית בצורה תקינה. לא מעט מהם מופנים או סובלים מחרדה חברתית אשר גורמת להם להתרחק עד כמה שניתן מסיטואציות חברתיות או מפעולות יומיומיות הדורשות קשרים חברתיים כגון: פיתוח קשרים עם בני גילם, יצירת קשר עין, שיתוף, בקשת עזרה ועוד. חשוב מאוד להבין שבהעדר טיפול מתאים, הילד עלול לסבול מבדידות רבה.

חרדה חברתית- כיצד מתמודדים?

חרדה חברתית היא השכיחה ביותר מבין החרדות שסובלים מהן ילדים ובני נוער כיום. עם זאת, חשוב מאוד להבין שמדובר על חרדה ברת טיפול. ילד, בן או בת נוער שמקבלים טיפול מתאים לחרדה החברתית שממנה הם סובלים, יכולים להתמודד בצורה טובה ויעילה עם הקשיים החברתיים שלהם ולחיות חיים טובים יותר ונעימים יותר. אחד הדברים הטובים ביותר עבור כל ילד או בן נוער שחש כי הוא איננו יודע כיצד מתמודדים מבחינה חברתית, שהוא מתבייש או חש שהוא מתרחק מסיטואציות חברתיות כאלה ואחרות הוא: קבוצות חברתיות.

קבוצות חברתיות- במה מדובר?

קבוצה חברתית היא קבוצה שמטרתה היא להעניק לכל ילד או בן נוער החווה קשיים או חרדה חברתית, את היכולת להתמודד עם קשיים ואתגרים חברתיים. מטרתה של הקבוצה היא לחזק ולפתח בילדים ובני נוער את הביטחון והמיומנויות החברתיות דווקא בקבוצה מתוך אמונה כי בזירות קבוצתיות קל וטוב יותר לעבוד על התחום החברתי. כל הורה אשר רואה כי הילד שלו סובל מקשיים חברתיים יכול לבחור עבורו קבוצה חברתית איכותית וטובה שתאפשר לו ללמוד ולתרגל אינטראקציות ויצירת קשרים בזירה אימונית מוגנת ובסופו של דבר, תאפשר לו להתמודד בצורה הטובה ביותר גם בחיים שלו עצמם מבחינה חברתית. למידע בנושא קבוצות חרדה חברתית

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם