כמה זמן לוקח הליך תרומת ביציות בישראל?

young-woman-1745173_640

הליך של תרומת ביציות נועד כדי לתת מענה עבור זוגות שמתקשים להגשים את חלומם להביא ילד לעולם. נשים רבות ששחלותיהן אינן מייצרות את הביציות הנדרשות עבור טיפולי הפריה חוץ גופית זקוקות לתרומת ביציות מאישה אחרת, לרוב צעירה בגילה. תרומת ביציות אפשרית ומוכרת על ידי משרד הבריאות בארץ מאז שנת 1990 אז חוקק החוק המסדיר את הנושא, ובחוק נקבע כי על מנת לקבל תרומה של ביציות על התורמת לעמוד במספר תנאים על מנת להבטיח את טוהר התרומה שלה, כגון שהתרומה לא נעשית בעקבות לחץ כלשהו או מצב כלכלי.

מי יכולה להיות תורמת של ביציות בישראל על פי החוק

כאמור על התורמת לעמוד במספר תנאים על מנת שהחוק יאפשר לה לתרום ביציות, עליה להיות בגילאי 20 עד 32. היא חייבת להיות אנונימית כלפי מקבלת התרומה, וכמובן אסור שתהיה לה קרבה משפחתית או שתהיה בקשרי חברות עם מקבלת התרומה. בנוסף מצבה הסוציואקונומי של האשה נבדק היטב כדי לשלול אפשרות של תרומה עבור כסף, וכן על התורמת לעבור בדיקות לשלילה של מחלות כמו מחלות גנטיות והיא תשאל ותיבדק על ההריונות והלידות הקודמים שלה, וכן על הרגליה המיניים ועל הרגלים כמו צריכת סמים או אלכוהול.

מהו משך הזמן להליך של תרומת ביציות בישראל?

כפי שנאמר לפני תחילת ההליך מבוצעות בדיקות רבות ומקיפות לגבי התורמת, בנוסף לכך נערכות בדיקות רפואיות אצל מקבלת התרומה ובן זוגה וההמלצה היא לבצע בנוסף צילום של הרחם או היסטרוסקופיה כדי לוודא שהרחם שלה יכול להכיל הריון. ולכן, הליך התרומה יכול להיות ארוך ולהמשך חודשים רבים רק עבור הבדיקות שלפני התרומה ולכן ההליך הכולל עשוי להמשך זמן רב ונדרשת עבורו סבלנות מרובה. מידע נוסף באתר https://bord-ivf.co.il/

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם