איך לבחור בית אבות עבור ההורים שלכם?

תקשורת בין אישית

כשהיינו קטנים, ההורים טיפלו בנו, דאגו לכל צרכינו. הגיל והזמן העובר עושים את שלהם. כעת אתם מוצאים את עצמכם בתפקיד "האחראי". אתם אלה שדואגים למסגרת מתאימה להורים המבוגרים. אבל איך לבחור בית אבות עבור ההורים שלכם? יש לנו דגשים שילוו אתכם בבחירה. 

וותק ומוניטין 

למרות שניתן לבחור בית אבות אחד ולעבור בהמשך לאחר, בדרך כלל ההעדפה היא לבחור בית אבות שיהווה בית חם להורים, מעכשיו ולתמיד. לכן, תמיד וודאו ראשית לכל מהו הוותק של המקום ומהו המוניטין שלו. לאחר מכן, הגיעו בעצמכם כדי לראות בעיניים. 

התרשמו מהצוות, התרשמו מהניקיון 

הגיעו לבית האבות כדי להתרשם ממראה עיניים. שימו לב לצוות, לרמת התפקוד והיחס. אפשר בקלות לראות כאשר הצוות מבצע את תפקידו במאור פנים ובחיוך. שימו לב לרמת התחזוקה והניקיון במקום. כעת, שימו לב לתנאי הדיור והמגורים. 

בקרו בחדר לדוגמא 

בקשו לבקר בחדר לדוגמא, בבית האבות. חושו את האווירה, עד כמה החדר מרווח, עד כמה הוא מרגיש ביתי. כמובן, כדאי מאוד שגם ההורה המבוגר יחוש בנוח כמוכם וזה המקום להתרשמות משותפת. כמו כן, התרשמו מהפעילויות החברתיות, חדר האוכל וכל יתר המתקנים והתשתיות. 

סוג המחלקות הזמינות 

אנו מקווים שהוריכם כרגע בקו הבריאות. אנו מקווים שהם עצמאים ובעלי חשיבה צלולה. אך כמובן שההורים המבוגרים לפעמים מתקשים בביצוע פעולות מסוימות וחשוב שיהיה בבית האבות מישהו שידאג לכל דבר. וחוץ מזה, השאלה היא גם מה יהיה מחר או בעוד שנה או עשר שנים? לכן, מומלץ לבחור בית אבות שיש בו מחלקה של דיור תומך וגם מחלקה סיעודית. כך, גם כשיבוא היום וההורים אולי יצטרכו טיפול סיעודי, לא יהיה צורך למצוא בית אבות חדש (סיעודי). למידע בנושא דיור תומך בבית אבות

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם