איך לסייע לילד להתמודד עם דחיה

בגדי ילדים- להשקיע בבגדי ילדים לטיולים, האם זה כדאי?

אחד הדברים הקשים שילדים עלולים לחוות במסגרת הלימודית, בגן, בבית הספר או בכל מעגל חברתי אחר זוהי דחייה חברתית.

נדמה כי זוהי אחת החוויות הקשות ביותר הנצרבות בליבו של הילד שחווה אותה והדבר מלווה אותו יום יום שעה שעה. הטראומה הזו ממשיכה להיסרך אחריו לכל החיים כאשר הוא לא מצליח להתפטר מהסטיגמה הזו ומהתווית הזו עד שהוא כבר לא מצליח לרכוש חברים באופן נורמלי. (רוצים לעזור לו? קראו על שיפור מיומנויות חברתיות לילדים).

ברור שכל הורה מקווה עבור ילדיו שהם לא יחוו חוויות מהסוג הזה. כולנו חפצים לראות את הילדים שלנו גדלים מאושרים, מעורים היטב בחברה, אהובים על כולם ומצליחים בלימודים.

 

מסייעים לילדים להתמודד עם דחייה

אז למרות שזה נראה כאילו מדובר בבעיה שהיא אולי בלתי פתירה והילדים הסובלים לא יכולים לפתור את העניין כי זה חלק מהטבע שלהם. מסתבר שיש בהחלט מה לשעות על מנת לסייע לילד להתמודד עם דחייה.

כי אפשר ללמד את הילד כישורי חיים, להעניק לו כלים חדשים, לאפשר לו להכיר את המיומנויות הנצרכות ולנות לעמת אותו מול המציאות עד שהוא יקלוט, ילמד, ידע ויבין כי אכן יש דרכים לצאת מהמיצר.

כל ילד שהוא בר דעת יפנים ויבין מיד מה בעצם רוצים ממנו ובעזרת תרגול, באמצעות סימולציות ועם ליווי תומך ומסור לאורך כל הדרך, הוא ייפתח אט אט, יתפתח טוב יותר וילמד להתמודד כמו שצריך מול החברה ומול החברים.

 

העניקו לילד מתנה לחיים

כאשר אתם מעניקים לילד את המתנה הזו, אתם נותנים לו להכיר את החיים מהצד נכון והחיובי שלו, אתם למעשה מעניקים לו מתנה שתשמש אותו לכל ימי חייו.

אין ספק כי מיומנויות הנרכשות בגיל צעיר, נטמעות עמוק והופכות לטבע.

 

לקבלת ייעוץ מקצועי פנו אלינו – גלגל הצלחה מרכז לכישורים חברתיים.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם