איך לשפר את התקשורת בין אישית

תקשורת בין אישית

התקשורת הבין אישית מאוד חשובה במעגלי החיים השונים: בין אם מדובר על זוגיות, משפחה או בין אם מדובר על פיתוח קריירה והתקדמות במקום העבודה. תקשורת בין אישית ממוקדת ואיכותית מסייעת מאוד להשגת מטרות ולקבלת אהדה.

עקרונותיה של תקשורת בין אישית

אחד העקרונות החשובים בתקשורת בין אישית הוא הרצון של כל בן אנוש להיות בסביבתו של אדם שהוא מעריך. אנשים פשוט אוהבים להתחבר לאנשים שדומים להם. ולכן אחד מהעקרונות אומר שהתקשורת שלכם כלפי הסביבה צריכה להיות מבוססת על הציפייה של הסביבה. אם למשל אדם שהוא עצוב מצפה שהסביבה תתעניין בו ותסייע לו לצאת בצורה זו לצאת מן העצבות, ובמקום זאת הסביבה מתרחקת ממנו ונותנת לו להיות לבדו כדי להתגבר על העצבות, הרי שיש כאן קצר בתקשורת הבין אישית בין אותו אדם עצוב לסביבתו.

כל אחד מפרש את הדברים אחרת 

עקרון נוסף חשוב מאוד בתקשורת בין אישית אומר את הדבר הבא: אתם מבינים את הצד השני בהתאם לראייה שלכם את העולם ובהתאם לאמונה שלכם. אם למשל אתם מנסים לדבר עם מישהו לפתח שיחה והוא לא מדבר הרבה ולא מתקרב אליכם פיזית (במידה הנכונה לסיטואציה) כמצופה הרי שאתם יכולים לפרש את זה כחוסר רצון של הצד השני להכיר אתכם ולפתח איתכם שיחה. אבל האמת היא שההתנהגות של הצד השני בסיטואציה כזו יכולה להיות בכלל מבוססת על התרבות שלו ועל הכבוד שהוא רוחש לכם ולכן הוא לא מדבר לדבר.

בתהליך אימון אישי או עסקי של תקשורת בין אישית עובדים על עקרונות אלו ועל עקרונות רבים נוספים על מנת לרכוש כלים שיסייעו לנו לתקשר בצורה טובה יותר עם הסביבה במעגלים השונים בחיינו.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם