איך לתכנן תקציב משפחתי?

1943585 (1)-min

ניהול תקציב משפחתי הוא נושא מורכב כיום, הרבה יותר מאי פעם. מה השתנה ומה גרם לקושי? יש כמה תשובות. נציין כמה מהם. ריבוי אמצעי התשלום שיש לכל אחד מאתנו, ריבוי הצרכים ועלייה ניכרת ברמת החיים. האפשרות לחלק תשלום למספר תשלומים ועוד. כל אלו מביאים לכך שיהיה עלינו לתכנן נכון וחכם את התקציב המשפחתי. כדי שהכסף שאנו מרוויחים יאפשר לנו לחיות ברמת חיים הולמת, כפי שאנו רוצים. מעבר לכך – שנצליח לחסוך סכומים משמעותיים ולמנף גם את ההון.

תכנון נכון של תקציב המשפחה

  1. בשלב הראשון ממפים את ההכנסות של המשפחה. חשוב להתייחס לכל סכום שנכנס לעוגת התקציב כדי לקבל תמונה ברורה ומדויקת ככל האפשר.
  2. כעת עוברים למיפוי ההוצאות. גם כאן יש חשיבות יתרה לדיוק מקסימלי. בין היתר ניתן להיעזר בפירוט חיובי כרטיס האשראי, חשבוניות וכן הלאה. 
  3. כאשר יש לנו את שני הנתונים ניתן ליצור את המאזן החודשי ולראות איפה המשפחה המדוברת עומדת. האם היא מכסה את עצמה? האם היא צוברת יתרת חובה בכל חודש? האם היא יכולה לחסוך יותר בכל חודש?
  4. בשלב הבא צריך לבצע הקצבה. ההקצבה הינה שלב בה מקצים לכל צורך את הסכום בהתאם לנתונים שעלו מהשטח. מהו הסכום החודשי עבור ביגוד? כמה המשפחה צריכה לחודש עבור מזון? חוגים, פנאי, בריאות וכן הלאה.
  5. כעת המשפחה עוברת לשלב היישום. בשלב זה עליה למצוא את הדרך הנכונה והיעילה עבורה לשם הקצבה נכונה ומדויקת ושימוש נכון בכסף שלה. כמו כן יימצאו פתרונות להעברת כספים לחיסכון, לתשלומים קבועים ומסודרים מול גופים בגין הוצאות קבועות וכן הלאה.

מחליטים האם יש צורך לייצר הכנסות נוספות, ומהו הסכום הנצרך. למידע נוסף בנושא ניהול כלכלי נכון

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

אביזרים להכנת פיצה

פיצה היא אחת המנות הפופולריות ביותר בעולם. זוהי ארוחה טעימה שאפשר להכין בבית. היא קל להכנה, ואתם יכולים לקבל אותה עם הרבה תוספות שונות. אם

קרא עוד »

השכרת במות לאירועים

אירועים רבים מצריכים הקמת במה שבה יופיעו אמנים, זמרים, להקות או אנשים יישאו נאומים, יקיימו טקסים ועוד. הקמת הבמות לאירועים תיעשה על ידי חברה חיצונית

קרא עוד »