האם לימודי גיטרה בס מתאימים לילדים

האם לימודי גיטרה בס מתאימים לילדים

כל מי שמכיר את עולם המוזיקה בכלל והגיטרות בפרט יודע שקיים מדרג מסוים של גיטרות. הבסיס זו גיטרה קלאסית כמובן, ומשם עוברים לגיטרה חשמלית. כפי שבהתחלה לומדים מנגינות ותווים, רק אחר כך עוברים ללמוד אקורדים. 

מה שיוצא דופן בגיטרות, היא גיטרת בס. גיטרה עם 4 מיתרים שבדרך כלל אפשר למצוא בכל להקה נגן בס אחד, מעט מאוד להקות או אמנים מוותרים על האופציה הזאת. כאן עולה שאלה, מתי אפשר ללמוד בס, והאם זה מתאים בתור לימודי מוסיקה לילדים.

מאיזה סוג גיטרה מומלץ להתחיל?

בעיקרון, מורים ממליצים להתחיל ללמוד גיטרה על קלאסית ורק לאחר מכן לעבור לסוג גיטרה מסוימת, למשל, לגיטרה חשמלית או גיטרת בס. זה לא חובה כמובן, אנחנו יודעים שיש אמנים ונגנים שמעולם לא עברו לנגן על גיטרה חשמלית ונשארו עם גיטרות קלאסיות, אך בעיקרון מרבית הנגנים עושים את הדרך הזאת. כאמור, יש גם מי שעובר מהקלאסית אל הבס. צריך לומר, בדרך כלל נגנים שמנגנים על בס, לא מנגנים על גיטרות רגילות במקביל, הם מנגנים אך ורק על גיטרת בס. 

ילדים שרוצים להתחיל לימודי גיטרה בס, רצוי שיתחילו בהתחלה לנגן על גיטרות רגילות ורק אחר כך יעברו לנגן על בס, גם בשביל להכיר את הכלי וגם בשביל שיהיו רגילים לכל הרעיון של פריטה ולכל הרעיון איך להציב את האצבעות על המיתרים. 

מי שרוצה ללמוד היום על גיטרת בס, יכול לעשות את זה יחסית בקלות, הוא יכול למצוא מגוון רב של מורים ואנשי מקצוע שמתמחים בתחום. כל מה שהוא צריך לבדוק זה, עד כמה באמת מדובר באיש מקצוע שיכול לספק לו את כל המידע והכלים הנדרשים בשביל לנגן בס ברמה גבוהה. 

כמובן שזה לא מספיק, הרי הוא צריך לתרגל בבית, להתאמן, לנגן מנגינות שונות, לעבוד עם הידיים, בשביל להיות מסוגל לנגן ברמה גבוהה ולהתקדם, בין אם זה בשיעורים ובין אם זה בכלל. ככל שהוא ילמד ויתאמן יותר, אז מן הסתם הוא יצליח לצבור יותר ניסיון ולהיות נגן טוב ואיכותי יותר עם השנים. 

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

תאורה למסיבות ואירועים

תאורה טובה יכולה להפוך את המסיבה למהנה יותר. הנה כמה טיפים להפיק את המיטב מהמסיבה שלך: דרך מצוינת להפוך את האירוע שלכם לבלתי נשכח יותר

קרא עוד »