פלס – האם הוא אובר רייטד?

building-1080599_640

ישנם מכשירים שונים שמסייעים לנו לעבוד בצורה מדויקת. כאשר מדובר על שרטוט קווים, ניתן להשתמש בסרגל, כאשר מעוניינים למדוד שטח של מקום מסוים, מד-המטר הוא הפתרון וכן הלאה. אך מהו כלי המדידה המשמש את פועלי הבניין ואת השיפוצניקים כאשר עליהם לחבר חומר כלשהו בצורה ישרה ומדויקת? הרי זהו הפלס.

מהו הפלס?

הפלס הינו מוצר מלבני, ובתוכו נמצא חומר נוזלי מסוים בשני חלוניות קטנות. החלוניות מסומנות ברוחבן על ידי קווים ישרים וכאשר יש צורך לבדוק האם חומר כלשהו אכן הודבק והוצמד בצורה ישרה, מצמידים אליו את הפלס ובודקים אם הנוזל אכן ישר ביחס לסימונים או לא.

העיקרון עליו מתבסס הפלס

הפלס מתבסס למעשה על חוק כלים שלובים. מה שאומר בעצם שהמים שנמצאים בתוך המכשיר שואפים להיות באותו גובה ועושים מעין מאמץ שזה יקרה. על כן, כאשר מצמידים אותו אל משטח מסוים, יכול גובה המים לסמן בדיוק האם וכמה החומר ישר או עקום.

פלס חדשני לעומת פלס ישן

ישנם שני סוגים עיקריים של פלסים, יש את הפלס הישן והמוכר שהוא פלס מים ויש גם את הפלס החדשני יותר שהוא פלס הלייזר. לעומת פלס המים – שהוזכר קודם – עובד פלס הלייזר בצורה מעט שונה. פלס הלייזר מבוסס על קרן לייזר שכאשר היא יוצאת מהמכשיר ופוגעת בעצם כלשהו, היא מחשבת את המרחק המדויק של אותו עצם. בצורה כזו ניתן לבצע מדידה מדויקת של שטח או עצם.

למגוון כלי עבודה בסייל בקרו באתרינו.

ההבדל בין פלס מים לפלס לייזר

ההבדל העיקרי בין שני סוגי הפלסים הוא רמת הדיוק ונוחות העבודה. פלס הלייזר עובד בצורה מדויקת מאוד וניתן לראות את התוצאה בקלות רבה לעומת בדיקת התוצאה בפלס מים, שבו יש צורך לבחון היטב את מצב הנוזל ולמדוד את הסנטימטרים לפה ולשם.

למה לבחור בפלס כמכשיר מדידה?

הפלס הינו מכשיר שאומנם לא נמצא בכל ארגז כלים אך הוא בהחלט מקל רבות על עבודתם של אנשי מקצוע בתחום הבנייה והשיפוצים. באמצעותו ניתן לחשב מרחקים מדויקים, להתקין קורות עץ ואף להדביק רצפות בצורה ישרה ומדויקת.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם