אף סתום – האם יש פתרונות שלא יערבו ניתוח?

זה מתחיל בטפטוף קליל ושקוף שגורם לנו למשוך את האף מפעם לפעם ומבלי שחלף יום אנו כבר מתעוררים עם אף סתום. במקרה הפשוט זו אלרגיה או אולי צינון. במקרים המסובכים יותר כמו סינוסיטיס, מבנה האף וגידולים כבר נשקלת האפשרות לניתוח – אך האם באמת הכרחי לעבור ניתוח כשיש אף סתום או שישנם פתרונות שלא יערבו ניתוח.

 

אורח מזדמן

מסתבר שההחלטה אם נדרש לניתוח אף קשורה בצורה ישירה לסיבות בגללן אנו סובלים מאף סתום. ביניהן סיבות הכרוכות בשינויי גובה ושינויים בלחץ האוויר כמו טיסה או צלילה ואפילו נסיעה באזור הררי אל מול מרחבים פתוחים, כמו גם אלרגיות שתופסות אותנו בחילופי עונות אך גם אלרגיות שנתיות ולפעמים סתם צינון.

אף סתום מסיבות אלו על אף שהוא מעיק ומהווה מטרד ממשי הוא אורח מזדמן, לא כל-כך רצוי וגם אפשר להיפטר ממנו די בקלות, אם כי דרושה סבלנות וגם תרופת סבתא לא תזיק.

 

אורח מתנחל

לעומת האורח המזדמן, האף הסתום הכרוני הוא מתנחל שבא כדי להישאר. הוא מלווה אותנו כל הזמן ומעבר לירידה באיכות החיים הוא גורם לנו סבל מתמיד. כאבים בראש, בעיניים, בפנים, עייפות, חוסר ריכוז ועוד. הוא נגרם משלל סיבות הדורשות בירור וטיפול כמו בעיות סינוסים, בעיות במבנה האף, גידולים, פוליפים באף בעוד.

 

טיפול קונבנציונלי או טבעי

למרבית הבעיות קיימים טיפולים קונבנציונליים כמו סטרואידים וכדורים ומשאלו לא עוזרים עולים שלב ועוברים לניתוח.

בשנים האחרונות פותחו שיטות טבעיות לטיפול באף סתום ללא התערבות ניתוחית, המגיעות מן התפיסה שהפתרון נמצא בנשימה אשר מושפעת מאירועי החיים שלנו. אחת השיטות החדשניות נקראת בוטייקו המלמדת נשימה נכונה ותרגולים מותאמים.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

השחרת חלונות לרכב

השחרת חלונות רכב היא דרך מצוינת להפוך את המכונית שלך לגלויה יותר על הכביש. זה עוזר לך להימנע מתאונות ולהיות שם לב לנהגים אחרים. השחרת

קרא עוד »

מי משחיר את חלונות הרכב?

השחרת חלונות רכב היא פשע שבוצע בארצות הברית. זה נעשה בדרך כלל על ידי שימוש בתמיסה כימית כדי לצבוע את החלון בשחור. נוהג זה אינו

קרא עוד »