תקופת המבחנים הגיעה ואיתה החרדה? 5 טיפים לטיפול בחרדת בחינות

the-girl-on-the-bed-4605453_640

חרדת בחינות היא דבר מוכר. מרוב שאתה רוצה להצליח ולהוכיח ידיעות, מרוב שאתה שואף לקבל ציון טוב יותר – אתה מפתח חרדה כזו שגורמת לך לתבוסה אמיתית. התופעה הזו מוכרת כל כך ונפוצה למרבה הצער. לא מעט תלמידים מגלים שעם טופס הבחינה החומר שהם ידעו על בורו מתחיל להתבלבל להם בתוך הראש, והם מאבדים את הכול, לגמרי. מה עושים? קבלו חמישה טיפים כדי להתגבר על החרדה הזו אחת ולתמיד. להמשך קריאה אודות טיפול בחרדת בחינות

טיפים לטיפול בחרדת בחינות

  1. אבחנו את עצמכם. האם מדובר על חרדה משמעותית? האם היא עוצמתית וכובלת אתכם ממש? אם התשובה חיובית אתם לא צריכים טיפים פה ושם, אתם צריכים טיפול יסודי שיעזור לכם להתמודד עם החרדה הזו. כי כמו כל חרדה אחרת, יש שיטות טיפוליות שתעזורנה לכם לפתור את החרדה ולגלות את עצמכם בגרסה רגועה גם מול המבחן.
  2. יש טכניקות שונות שעוזרות לנו להירגע מבפנים. כל אחד צריך למצוא את מה שמתאים לו. יש מי שריח נעים יכול להעביר אצלו שדר של הרגעה. אחרים צריכים לחזור במחשבתם על משפט מסוים שיש בו מסר מרגיע. חשוב לעשות את זה בשלווה ולהרגיע את עצמנו מתוך אמונה שיש לנו יכולת להיות רגועים באמת.
  3. יש כיום הרבה מאוד הקלות במבחנים. מתוך הבנה שיש לכל אדם יכולות שונות ונתונים אחרים באים לקראת התלמידים לעזר. במידה והחרדה אצלכם דומיננטית מאוד, יכול להיות שהצוות צריך לדעת על כך ולעזור לכם להתמודד. אם בעזרה, אם בבחינה בעל פה, ואולי בחינה בחדר נפרד ללא תלמידים רבים סביבכם.

כדאי להגיע מוכנים מאוד למבחן. כאשר אתם בטוחים שאתם שולטים בחומר, החרדה לרוב תהיה פחותה. מידע נוסף באתר http://adishnider.co.il/

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם