ספניאל טיבטי – מה מיוחד בהם והאם הם מתאימים לגידול ביתי

ספניאל טיבטי - מה מיוחד בהם והאם הם מתאימים לגידול ביתי

ספניאל טיבטי הוא גזע עתיק והוא צאצא של כלבים סינים. ארכיאולוגים מצאו עדות לקיום כלב זה כבר בשנת 2000 לפני הספירה. מדובר על כלבים שהיו כלבי עבודה והיו משמשים נזירים ברחבי טיבט. לאחר הכיבוש הסיני הכלבים הגיעו אל סין והחלו לשמש ככלבי לוויה בעיקר לאוכלוסייה מהמעמד הגבוה בסין. כיום מדובר על כלב ידידותי, שמח ומתוק, אשר כל משפחה יכולה להנות ממנו.

מאפיינים של הספניאל טיבטי

מדובר על כלב קטן עם אופי דומיננטי מאוד. הוא דומה לכלבים מסוג שיצו. מבנה גופו של הכלב ארוך, הראש שלו גדול והזנב שלו ארוך ומסולסל. לכלב יש פרווה כפולה ארוכה ונעימה מאוד למגע. צבעי הפרווה של הכלב הם חום ולבן. משקלו של הכלב נע בין 4-7 ק"ג. גובהו של הכלב נע בין 20-30 ס"מ. מדובר על כלב עצמאי מאוד אשר אוהב להסתובב לבד ולרוב איננו אוהב שמכתיבים לו מה לעשות. יחד עם זאת, מדובר בכלב אשר מאוד אוהב מגע של בני אדם ולכן הוא ישמח לישון עם בעליו במיטה או לחמם אותם בחורף בעת צפייה בטלוויזיה בסלון. מאוד קל לאלף כלבים מסוג זה ברובד הבסיסי של מילוי פקודות. מדובר בכלב אשר לא זקוק לפעילות גופנית מהותית מדי ומספיק לו ריצה בחצר או טיול קצר.

למי מתאים כלב ספניאל טיבטי

כלב ספניאל טיבטי מתאים עבור משפחות עם ילדים, עבור מבוגרים שאינם יכולים לטפל בכלב גדול ועבור כל מי שאוהב כלב קטן וביתי, אשר אוהב אנשים. חשוב מאוד כמובן לטפח את פרוותו של הכלב אשר מהווה את אחד מהסממנים החיצוניים שלו וכן, לטפל במחלות נפוצות של הכלב אדר באות לידי ביטוי בדרך כלל כבעיות כבד, עיניים וכאלרגיות לסוגי מזון. טיפים נוספים על פי אורן שפר הם שחשוב מאוד לשחק אם הכלב, מכיוון שהוא פחות אוהב משחק עצמאי ויותר אוהב לשחק עם בעליו. כמו כן, הכלב אוהב לשחק עם כלבים אחרים ולכן, אם קיימת גינה סגורה לכלבים באזורכם, בהחלט כדאי לקחת אליה את הכלב.

.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

חבילות שי

רבים מאתנו מכירים את הדילמה הזאת: אנחנו רוצים לשמח את האנשים האהובים עלינו עם מתנה מיוחדת, אך לא תמיד ברור לנו מה כדאי לקנות. אתם

קרא עוד »