דרכים להפחתת גזים אצל תינוקות

גזים אצל תינוקות

זה לא דבר חדש שתינוקות בחודשים הראשונים שלהם סובלים נוראות מגזים. הדבר מאמלל לא רק את התינוקות חסרי האונים, אלא גם את ההורים חסרי האונים. אם יש לכם כרגע תינוק שסובל מגזים וכל מה שאתם רק רוצים לעשות זה לעזור לו ולאפשר לו להירגע, יש דרכים שאתם יכולים לנסות כדי להפחית את הגזים ובכל זאת לתת לתינוק את כל מה שהוא צריך, בדקו באתר זה.

הנה כמה דרכים להפחתת גזים אצל תינוקות

בדקו את תנוחת ההאכלה

בין אם התינוק שלכם יונק ובין אם אוכל מבקבוק, נסו להקפיד על כך שראשו של התינוק יהיה גבוה יותר מגובה הבטן שלו. משמע, כמה שפחות במצב שכיבה או כמעט שכיבה. בצורה כזו, החלב יורד אל קרקעית הקיבה ומאפשר לאוויר לעלות כלפי מעלה לכדי גיהוק. אם אתם עושים שימוש בבקבוק, נסו לזכור ללחוץ על פיית הבקבוק לפני ההאכלה בכדי להוציא את האוויר הקיים בה החוצה.

חכו לגיהוק

לא סתם אנשים מעלים את התינוקות שלהם לגיהוק. הגיהוק הוא חלק חיוני בעיכול המזון של תינוקכם ומאפשר יציאה נכונה של האוויר כלפי מעלה ועיכול המזון כלפי מטה. הגזים מתחילים להיווצר כאשר האוויר מתערבב בעיכול המזון ויוצר 'מריבות' פנימיות במערכת העיכול של התינוק. לאחר שהאכלתם את התינוק, הרימו אותו ודאגו שיגהק.

שנו צורת האכלה

אם אתם מאכילים את התינוק שלכם מבקבוק, נסו לשנות את הפיות של הבקבוק. ייתכן ולתינוק שלכם תהיה טובה יותר פייה להאכלה איטית או פייה קטנה יותר ממה שממנה הוא אוכל כרגע. השינוי המזערי הזה יכול להיות השינוי המשמעותי לעיכול הנכון של התינוק שלכם בחודשים הראשונים שלו. 

תרגישו את זה

גם אם אתם יודעים שעשיתם את כל הדברים הנכונים עבור התינוק שלכם, לפעמים גזים הם פשוט גזים וכל מה שאתם יכולים לעשות זה לסייע לתינוק שלכם לעבור את זה. נסו לעסות בעדינות את האזורים הרגישים, לטפוח קלות באזור הישבן ובעצם כל דבר שאתם יודעים שמרגיע את תינוקכם.

בשורה התחתונה,

אתם מכירים את התינוק שלכם הכי טוב, תנו לאינסטינקטים שלכם להנחות אתכם איך לעזור לו לעבור את כאבי הגזים האלו. למידע נוסף בקרו באתר ד"ר קיי!

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

בר אקטיבי לאירועים פרטיים

בר אקטיבי הוא אחת האטרקציות המוצלחות ביותר באירועים פרטיים, אשר מגיעים אליהם חברים ובני משפחה רבים.   בר אקטיבי לאירועים פרטיים מוזמנים אשר מגיעים לאירועים

קרא עוד »