מה זה מועדון צרכנות?

מה זה מועדון צרכנות

מועדון צרכנות זוהי למעשה כוח קנייה של קבוצה המתאגדת יחד והם פונים אל בתי עסק שונים. כקבוצה שהופכת להיות בעל כוח צרכני, הם יוכלו ליהנות ממחירים אטרקטיביים ונוחים במיוחד (קראו על החשיבות של ניהול חווית הלקוח).

כולנו מכירים את המושג – חברי מועדון. לצד זה ישנו המושג מועדון צרכנות. לא כולם באמת יודעים להסביר את ההבדל שבין שני המושגים. את זה בדיוק באנו לעשות כאן.

מועדון לקוחות זהו בדרך כלל מועדון המיועד ללקוחות של החנות אשר יכולים ליהנות מהנחות בעת קניית מוצרים בחנות.

לעומת זאת, מועדון צרכנות זה משהו הרבה יותר גדול והרבה יותר מורכב. הוא למעשה מאפשר ללקוחות הזקוקים כולם לאותו מוצר ספציפי, להגיע לרכישה שלו באופן קבוצתי כאשר המחיר יהיה הרבה יותר זול באופן משמעותי ביחס למחיר המחירון.

קבוצת רכישה

למעשה מדובר בקבוצת רכישה שבאה לרכוש מוצר ספציפי. לעיתים יהיה זה מוצר חשמלי יקר, או רהיט גדול. זה גם יכול להיות אפילו רכב כאשר בכל מקרה כזה, כוח הקבוצה הוא זה שלמעשה יגרום לכך כי המחיר יהיה הרבה יותר נמוך והרבה יותר נגיש ללקוח.

מועדון צרכנות – מקל על הקונים

ברור שמועדון הצרכנות מקל מאוד על קבוצת הרוכשים שנהנים הודות למועדון של סטייל למשל מהנחות משמעותיות ומאפשרות לרכוש את המוצר אשר לו הם זקוקים, במחיר זול ומשתלם במיוחד.

השאלה היא האם למוכרים זה עדיין משתלם? אם הם נאלצים לרדת ולהוריד במחיר באופן משמעותי שכזה, האם עדיין יהיה זה רווחי עבורם?

אז כאן חשוב לדעת כי למרות שהרווח על מכירה של כל יחידה בודדת לא תהיה ממש גבוהה, עדיין ישתלם למוכר למכור במחיר הנמוך. כי רק כך יש לו למעשה את האפשרות למכור יחידות רבות כל כך מאותו המוצר וכך הוא למעשה יצליח להרוויח סכום שהוא לא היה מרוויח אף פעם כי הכמות היא כמות משמעותית ביותר.

כך שלמעשה ניתן לסכם ולומר כי המכירה באופן כזה היא מכירה שהיא משתלמת מאוד עבור כל הצדדים וכולם יוצאים ממנה מרוצים ומרוויחים.

מועדון צרכנות – כוח צרכני שמשפיע ומיטיב עם כולם.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם