מהו תיקן אמריקאי?

spray-24302_640

אומרים עליו שהוא גדול, לא סימפטי, מכוער אפילו, אבל בעיקר בעיקר, דוחה. הכירו את התיקן האמריקאי שגורם לכולם ולכולן לצרוח בבהלה כאשר הוא מופיע במהירות מתחת לשירותים או לארון בבית שלכם.

התיקן האמריקאי או בשמו העממי "מקק" מגיע בעיקר מביובים, סדקים ומקומות לחים אחרים בהם הוא מתגורר. לרוב הוא מחפש נואשות מזון בבתים של אנשים ולא, הוא לא משלם שכירות.

הסיבה שאנשים כל כך נבהלים מהתיקנים היא בגלל הגודל שלהם והנוכחות. כמו כן, למי שראה אותם פעם עפים, זה בכלל מחזה לא סימפטי שכן הם עלולים לנחות עליכם בלי הודעה מוקדמת. טוב, די, הפחדנו מספיק, ועכשיו, איך אתם נפטרים מהם? המשיכו לקרוא כדי לדעת. לקריאה אודות תיקן גרמני

תיקן אמריקאי – קווים לדמותו:

התיקן האמריקאי כשמו מקורו מארצות הברית. כיום הוא נפוץ מאוד בארץ שכן תנאי המחיה שלו נמצאים בדרך כלל באזורים פתוחים ככה שקשה באמת ליצור הדברה שתהיה יעילה בכל האזורים. 

למשל, קן של תיקנים יכול להיות בכלל עמוק עמוק בביוב או בקרבת מערכת השקיה של שדות. בלילה, הוא עובר בשקט מתחת לגדר או מעליה דרך תעופה קצרה וחודר לבתים של אנשים.

במקרים הגרועים ביותר יתכן שיש מתחת לבית שלכם בור ביוב ששם מתגוררים כמה אלפי משפחות של תיקנים ותקניות וכך אתם רואים אותם כל היום בבית שלכם משוטטים. 

אז כמו שאתם מבינים, השלב הראשון הוא לסגור את כל אותם חריצים שמהם הם מגיעים. ככה תפתרו 90% מהבעיה. כשזה לא עוזר, כדאי לקרוא למדביר מקצועי שיאטום את כל המקומות, ירסס בחומר רעיל ואם צריך אפילו למצוא את נקודת הקינון שלהם ולרסס שם כדי שהם יפסיקו להופיע אצלכם בבית. למידע בנושא הדברת נמלים ירוקה

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם