אילו סוגי שעוני נוכחות ישנם ומה הכי מומלץ?

שעון נוכחות

שעוני נוכחות הם מוצר מאוד חשוב ונצרך בכל בית עסק. שעון הנוכחות מאפשר למעשה את הבקרה אחר הנוכחות של העובדים במקום העבודה. בעזרת שעון הנוכחות (ראו דוגמא) ניתן לחשב את המשכורות של העובדים וכך גם ניתן לעקוב אחר הגעתם של העובדים בשעות הנדרשות כמו גם אחר היציאה שלהם ממקום העבודה.

הבעיה מתחילה עם שעוני הנוכחות אשר בהם ישנה אפשרות לזייף.  לדוגמא, שעון נוכחות שגם חבר בעבודה יכול להעביר עבור עובד אחר, לא יהיה שעון אפקטיבי כלל וכלל. למעשה מדובר בשעונים שכבר לא ממש קיימים היום. בעבר נעשה בהם שימוש כמעט בכל מקום בטרם באו לעולם האמצעים המתוחכמים כמו שעון אצבע או שעון נוכחות שהוא מתעדכן באמצעות אפליקציה במכשיר הטלפון.

שעון נוכחות של פעם

שעני הנוכחות של פעם היו כרטיסים שהיו מיוחדים לכל עובד אשר אותו החתימו בתוך שעון הנוכחות. הוטבעה עליו שעת הכניסה לעבודה כמו גם שעת היציאה מהעבודה. עם הזמן השתכלל השעון הזה והחלו לעשות שימוש בכרטיסים מגנטיים אותם היה צריך להעביר בשעון הנוכחות.

שעון נוכחות ביומטרי הפועל באמצעות טביעת אצבע

לכל אדם ישנה טביעת האצבע הייחודית לו. כך פועלים כיום רוב רובם של שעוני הנוכחות כאשר האדם חייב להגיע באופן פיזי מקום העבודה על מנת להעביר את האצבע שלו בשעון הנוכחות. הוא גם צריך להעביר את האצבע בסיומו של יום העבודה כאשר כך אפשר לסמוך כי העובד אכן שהה במקום העבודה בשעות בהם הוא מחויב לכך.

שעון נוכחות אינטרנטי

שעון הנוכחות האינטרנטי נותן מענה בעולם המודרני כאשר כך ניתן לעקוב בצורה טובה יותר אחר הגעתו של העובד למקום העבודה. שעון נוכחות הוא לא מוצר יקר ואם הוא מתאים לצרכים הוא נותן מענה מושלם למקום העבודה.

> מידע ופרטים נוספים ניתן למצוא באתר https://www.zbm.co.il/!

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם