למה כולם עפים על גלישת סאפ?

1878839-min

גלישת סאפ היא אחת מההנאות הגדולות ביותר של גולשים בים לאור כל היתרונות שלה. זו הסיבה שאלפי גולשים נהנים ממנה בכל יום ומספרם בעולם רק הולך וגדל.

 

כל היתרונות של גלישת סאפ

כאשר גולשים על סאפ יש תחושה נפלאה של הגלישה עם הגלים תוך שימוש במוט הארוך שמפלס לגולש את הדרך וכך הגולש נהנה מכל גל שמגיע ועושה כל שניתן כדי לשמור על יציבות ולא להתהפך וליפול למים.

לעומת גלשנים אחרים, על הסאפ הרבה יותר להתייצב ולכן כל גולש נהנה מעצם השהיה על הגלשן בתוך המים וזאת לעומת גלשנים אחרים שהרבה יותר קשה להתייצב עליהם בגלל המבנה שלהם ולכן גם הנפילות מגיעות לעיתים הרבה יותר תכופות.

יש גולשים שנהנים עמידה על הסאפ וחתירה באמצעות המשוט ויש אחרים שמעדיפים לשבת על הברכיים ובדרך זו לחתור ולהיות פרקי זמן ארוכים בין הגלים בים ללא כל קושי.

היציבות שמתרחשת באמצעות הסאפ לעומת הגלשנים האחרים וההימצאות בים יוצרים שילוב נפלא של הנאה, שלווה ורוגע ולכן כל גולש משתדל להיות פרקי זמן ארוכים בים.

 

שיפור הכושר הגופני בזכות הגלישה על סאפ

בשל הפעילות האנארובית, כל גולש משפר באופן ניכר את היכולות שלו בשימוש בכוח מתפרץ, הפעלה של כל השרירים ושיפור ניכר ביכולות האירוביות שלו.

תגובה נלוות לפעילות הספורטיבית הזו היא חיטוב הגוף והפחתה במשקל הגוף. הפעילות המיוחדת בהפעלת השרירים על ידי מוט החתירה ללא כל קושי כיוון שנמצאים במים, מובילה למצבים הללו ואין מי שלא נהנה משתי העובדות האלו.

פעילות הסאפ מתרחבת בהתמדה ואפשר לראות זאת בכל חופי הים התיכון כשכמות הגולשים היא גדולה בימים שיש רוח שמתאימה לגלישה.

 

מוזמנים לפנות אלינו לקבלת מידע נוסף על קורסי סאפ – בית ספר לגלישה Surfo.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם