מדוע תולים שטיחים על הקירות?

מדוע תולים שטיחים על הקירות

רבים מאיתנו שהיו הולכים ברחובות בשנות ה – 90 המוקדמות וכמובן לפני כן, וודאי יכולים לזכור היטב, את המראות מגגות הבתים, כאשר הצבעים של השטיחים היו קוראים לנו מרחוק וכמו אומרים לנו; תראו כמה צבעים אני סוחב איתי.. אז מדוע תולים אותם על קירות הבתים?

מדוע תולים שטיחים על הקירות?

למה תולים שטיחים על קירות ואיך לתלות שטיחי קיר? תליית שטיח על הקיר בעבודת יד כמו בכתובת הזו, צריכה להיעשות בצורה מקצועית ומבוקרת, ניתן לבצע את תליית השטיחים בכמה דרכים; העיקרון הבסיסי הוא, כמובן שיהיה תמיכה לשטיח לכל אורך הקיר ולכל רוחבו, במרחקים צפופים יותר ופחות במרחקים גדולים, וזאת, על מנת למנוע מתיחה של השתי וערב ובכך ליצור כמעין גלים ועיוות בשטיח.

ישנם אביזרים שניתן לקנות ולחברם לקיר כשהשטיח עצמו נתלה על האביזר שלו. רעיון נוסף הוא תפירת לולאות בעבודת יד לכל רוחב השטיח ובמרווחים צפופים, וכן להשתמש במוט חזק ולתלות על וו תלייה מיוחד וחזק המתאים לאחוז פריט כבד זה.

מה לעשות אם השטיח שלי נרטב?

במקרים מסוימים, שהשטיחים עברו הצפה והם נרטבו ממים רגילים ונקיים או ממי ביוב, מי כביסה, מי גשמים וכדומה, רצוי לפעול במהירות וליצור קשר עם גורם מוסמך ומקצועי שמבין ויודע לעבוד עם שטיחים ולנקות אותם בצורה מקצועית ויסודית.

נזקי מים לשטיחים שלנו שרכשנו באתר הזה, עלולים לגרום ליצירת גלים בשטיח ולעיוות נראות השטיח ומרכיביו. מים שמגיעים לתוך השטיח, עלולים לגרום ל”גלישת צבעים”, התופעה נפוצה יותר בשטיחים פרסיים ודומיהם.

מה גורם מגע המים לשטיח?

כאשר המים נוגעים בשטיח, מגע המים בהם יכול לגרות להתפשטות של הצבעים הכהים המצויים על גבי השטיח כולו. המצב יכול להגיע לידי מצב, שייווצר ערבוב שלם ומסורבל של צבעים והדגם (שבגללו כנראה קניתם את השטיח) יעלם כלא היה.

מים, עלולים לגרום בנוסף, לעובש שיכול להתפתח לריקבון וחולשת הסיבים הקיימים בצמר והכותנה. במקרים כאלה, מומלץ לטפל בשטיחים במקצועיות ובהקדם האפשרי, על מנת למנוע נזק מצטבר ובלתי הפיך לדגם השטיח אותו אתם וודאי רוצים שישמר.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

יום המא"ה

יום המא"ה נחשב לאחד הימים החשובים והחיוניים ביותר עבור כל מי שעומד להתגייס לצה"ל. מדובר למעשה על יום מיון, איתור והתאמה, שמטרתו לאפשר לצה"ל להבין

קרא עוד »