אמיר פרלמן – להתחבר ליהדות דרך המוזיקה

אמיר פרלמן

בעשרים השנה האחרונות אנחנו יכולים לראות תופעה מאוד מעניינת במוזיקה הישראלית, המוזיקה העכשווית, המודרנית. יותר ויותר אמנים שהיינו רגילים לשמוע אותם מנגנים רוק על גווניו השונים, בוחרים להשתמש בשירים מן המקורות היהודיים, להקליט ולהופיע איתם. כך נהגו ונוהגים בין היתר, ברי סחרוף, אהוד בנאי, ערן צור ועוד שורה ארוכה של אמנים. חלקם מגיעים אפילו מקצוות האוונגרד של המוזיקה. 

אחת הדוגמאות הטובות לכך הוא אמיר פרלמן, אשר מצד אחד יוצר יצירות מקוריות ומצד שני, מנגן ומתחבר אל הניגון היהודי הישן, ומבקש לחקור את שורשיו בצורות שונות, כולל בסרט שהוא עשה וזכה להצלחה גדולה ובפרסים שונים. בין היתר, אמיר גם מציג את יצירותיו דרך אנסמבל שירה חדשה לירושלים שמציעה חיבור אל אותו ניגון יהודי ישן. 

כיצד אנחנו יכולים ליהנות מכך?

בעיקרון, החיבור אל אותו ניגון יהודי עמוק איננו אומר שאנחנו צריכים להיות אנשים מאמינים או כל דבר שכרוך בכך. בכל אחד מאיתנו, בצורה כזו אחרת, יש קשר אל אותו ניגון, בין אם זה באופן מעשי ובין אם זה דרך צלילים ומוזיקה ששמענו בבית הורינו. 

מה שאמיר מציע לנו זה חיבור מיוחד של הניגון היהודי העמוק אשר מדבר אלינו בצורות שונות ועוזר לנו להתחבר אל הרוח היהודית שבנו בדרכים אחרות, דרך הצלילים, דרך המילים, דרך האומנות והמוזיקה.

קראו עוד אודות אמיר פרלמן

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

קייטרינג איכותי

ישנם גורמים רבים שקובעים את איכות הקייטרינג כמו האוכל והמשקאות, השירות, האווירה ועוד. ישנם גם סוגים רבים ושונים של שירותי קייטרינג המציעים מגוון רחב של

קרא עוד »

Office moving

There are a number of companies offering office moving services, but there is one that is special in that it has the best service and

קרא עוד »