מידע כללי

נדל"ן היא השקעה טובה, אבל יש בה גם כמה סיכונים. הסיכון הנפוץ ביותר הוא שערך הנכס ירד. זה יכול להיגרם על ידי אינפלציה או פשוט בגלל שאתה עובר למקום אחר. אם אתה מוכר את הנכס שלך והוא יורד בערכו, תצטרך לשלם מסים על ההפרש בין מה ששילמת עבורו לבין מה שהוא נמכר בפועל.

 החזר מס שבח הוא מס שהונהג בשנת 1991 כדי לעודד בעלי בתים למכור את נכסיהם ולשלם את חובותיהם. במדינות רבות, מס שבח עדיין נגבה ומשולם על ידי בעל הבית ולא על ידי המלווה או סוכן הנדל"ן. מטרת מס שבח היא לגבות כסף מבעלי בתים שאינם מוכרים את רכושם אלא משלמים את חובותיהם וממשיכים בחייהם.

אנשים רבים מודעים לכך שמיסי מקרקעין הם מקור הכנסה משמעותי עבור רבים. עם זאת, ייתכן שהם לא מודעים לעובדה שקיים מס על שבח בשווי המקרקעין. החזר מס שבח הוא אחד מבעיות המס הנפוצות ביותר עמן מתמודדות חברות.

מדובר במס פשוט יחסית שכל אחד צריך לשלם. אבל רק מעטים יודעים על כך ולרובם אין את הזמן לעבור על קוד המס. זה גם לא אחד מהנושאים המרכזיים שלקוחות רוצים לדון בהם עם סוכני הנדל"ן או היזמים שלהם.

מס שבח הוא גם אחד המיסים המשמעותיים ביותר המוטלים על מקרקעין. היא נגבית בשיעורים שונים על מנת לספק חלוקה הוגנת ושוויונית של נטל המס בין כלל בעלי המקרקעין. אם רכשתם נכס או בית והוא לא על שמכם, אז תצטרכו לשלם את מס המקרקעין.

יש מס על שבח של קרקעות ומבנים. מס זה אינו חל על מחיר הרכישה הראשון, אלא על מחיר הרכישה השני. מחיר הרכישה הראשון של רוב הנדל"ן אינו נכלל בחישוב השבח למידע אודות פריסת מס שבח.

 

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

קניית מנויים ליוטיוב

קניית מנויים ליוטיוב היא טרנד חדש בתחום השיווק הדיגיטלי. זוהי אחת הדרכים הפופולריות ביותר לפרסם ביוטיוב והיא עוזרת לחברות להגיע לקהל היעד שלהן. עם למעלה

קרא עוד »

מופע אש

אש תמיד הייתה חלק נכבד בחייה של האנושות, איתה אפשר להתחמם, להכין אוכל ולהיות באור גם כאשר מחשיך. עם השנים התקדמה האנושות אל שימוש בחשמל,

קרא עוד »