מה עושים במקרה של וירוס כופר?

תוכנת כופר היא תוכנה זדונית המצפינה קבצים ודורשת תשלום על מנת לפענח אותם. דווח על סוג זה של תוכנות זדוניות שנמצאות בטבע מאז 2016. היא הרסנית ביותר מכיוון שהיא יכולה להרוס את הנתונים שלך, ועלולה לגרום להפסדים כספיים של מיליוני דולרים.

מה זה אומר?

תוכנת כופר היא סוג של תוכנות זדוניות שמצפינות את הקבצים במחשב, מה שהופך אותם לבלתי נגישים. תוכנת הכופר משתמשת במגוון טכניקות כדי לקבל את המידע האישי של הקורבן, כגון פרטי כרטיס האשראי או הסיסמאות שלך. תוכנת הכופר יכולה לשמש גם כדי לגנוב כסף מחשבונות בנק וסוגים אחרים של מוסדות פיננסיים. הטכנולוגיה הזו קיימת כבר די הרבה זמן, אבל היא הפכה לנפוצה הרבה יותר בשנים האחרונות.

וירוס כופר הוא אחד הווירוסים המסוכנים בעולם. הוא הופץ באמצעות דואר אלקטרוני, אך ניתן גם להוריד ולהתקין אותו במחשב. וירוס הכופר מצפין את כל הקבצים במחשב הנפגע והופך אותם לבלתי נגישים. ברגע שהקורבן משלם כופר להאקרים, הם מתבקשים להתחיל לפענח את הקבצים שלהם.

אמנם וירוסי כופר בדרך כלל לא משפיעים עלינו ישירות, אבל ההשפעה שלהם יכולה להיות מורגשת בצורה של עלויות מוגברות. הם יכולים גם להוביל לאיבוד נתונים ואפילו לבעיות בטיחות אישיות.

מה עושים?

חברות רבות משתמשות בווירוס כופר כדי לתקוף את הלקוחות שלהן. אמנם הווירוס משוחרר בדרך כלל כקובץ מצורף למייל, אך ניתן גם להוריד אותו ולהתקין אותו במחשב באמצעות קישור זדוני. הדרך היחידה להסיר את הווירוס הזה היא למחוק את הקובץ הנגוע או להשתמש בכלי נגד תוכנות כופר.

לסיכום, דרישת כופר או סחיטה עלולים לקרות בכל מקום וכן גם דרך המחשב. כל אחד צריך לשמור על המחשב ועל הפרטיות שלו וכן למנוע את המפגע הבא. מידע נוסף באתר אקסיטו

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם