כבלים – מה החשיבות שלהם בכלי נגינה

על אף שאינם עומדים בפני עצמם החשיבות של הכבלים בכלי הנגינה או בציוד סאונד גבוהה מאוד מאחר והם נקודת החיבור בין הכלים השונים שמייצרים את התוצאה הסופית – חוויה מוסיקלית. 

 

להשכרת ציוד הגברה >>>

 

איך לבחור את הכבל המתאים

  1. סוג – לאיזה צורך מיועד הכבל. האם לחיבור למיקרופון, למגבר, לחשמל או למכשיר אחר. קיימים סוגים רבים של כבלים, החל מכבל לכלי הנגינה, לסאונד, לתאורה ועוד, המותאמים לחללים גדולים כמו תיאטראות ואולמות או לחללים קטנים כמו חדר קריוקי או חדר חזרות. במעמד הרכישה ספקו לנציג בחנות כמה שיותר פרטים על מנת שיוצע לכם הכבל המתאים. 
  2. אורך – הכבלים שונים באורכם וכבל באורך קצר שיהיה טוב לחדר החזרות לא בטוח שיתאים להופעה בפארק תחת כיפת השמים. כבל שאינו מותאם באורכו יכול לסרבל לוגיסטית ולהישחק מהר יותר. 
  3. מקום –היכן יעשה שימוש בכבל. יש כבלים מאסיביים יותר שנועדו לשימוש במקומות בהם הכלים נדרשים לעמוד בעומס גדול יותר, לעומת כבלים ביתיים, שהם פחות מאסיביים ולא נדרשים לעומס גדול.  
  4. חומרי גלם – כבל איכותי הוא כבל שמיוצר מחומרי גלם באיכות גבוהה. החומר המבודד את הכבל צריך להיות עמיד לשחיקה ולא להיקרע והחיבורים בקצות הכבל המשמשים להעברת הסאונד אמורים לעשות בצורה נקיה ללא רעשים.
  5. המלצות – בדקו עם חברים מהתחום או ברשת האינטרנט איזו חברה מספקת את הכבלים האיכותיים ביותר. שכן, כבל צריך לשמש אתכם לאורך זמן ושווה את ההשקעה. 

 

לסיכום

כמו שהמנצח אחראי על ההרמוניה בתזמורת כך גם חוויה מוסיקלית מוצלחת והרמונית מושפעת מסוג ואיכות הכבל ומכאן החשיבות הגדולה של כבלים בכלי הנגינה. כבל פגום ו/או לא מותאם יפגום במטרה שלשמה הוא נרכש. 

להשכרה ולרכישת רמקולים מוגברים >>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קייטרינג לאירוע קטן – מה נכון להגיש?
כאשר אתם מתכננים אירוע קטן, זה יכול להיות קצת מסובך להזמין קייטרינג. מאמר זה יעזור לכם להבין את הדרך...
קרא עוד »
יול 20, 2022
כמה עולה גרר לאופנוע?
להתקע עם גרר לאופנוע זו לא חוויה נעימה. הרבה פעמים מי שנוהג על אופנוע מרגיש אפילו חשוף יותר מזה שנוסע...
קרא עוד »
מרץ 27, 2022
דיבור מול קהל – למה זה כל כך מלחיץ עבור רבים מאיתנו
פחד קהל הוא אחד מהפחדים הנפוצים ביותר בעולם שלנו, והוא יכול להיווצר ממגוון רחב של סיבות. במאמר זה...
קרא עוד »
אוק 19, 2020