כבלים – מה החשיבות שלהם בכלי נגינה

על אף שאינם עומדים בפני עצמם החשיבות של הכבלים בכלי הנגינה או בציוד סאונד גבוהה מאוד מאחר והם נקודת החיבור בין הכלים השונים שמייצרים את התוצאה הסופית – חוויה מוסיקלית. 

 

להשכרת ציוד הגברה >>>

 

איך לבחור את הכבל המתאים

  1. סוג – לאיזה צורך מיועד הכבל. האם לחיבור למיקרופון, למגבר, לחשמל או למכשיר אחר. קיימים סוגים רבים של כבלים, החל מכבל לכלי הנגינה, לסאונד, לתאורה ועוד, המותאמים לחללים גדולים כמו תיאטראות ואולמות או לחללים קטנים כמו חדר קריוקי או חדר חזרות. במעמד הרכישה ספקו לנציג בחנות כמה שיותר פרטים על מנת שיוצע לכם הכבל המתאים. 
  2. אורך – הכבלים שונים באורכם וכבל באורך קצר שיהיה טוב לחדר החזרות לא בטוח שיתאים להופעה בפארק תחת כיפת השמים. כבל שאינו מותאם באורכו יכול לסרבל לוגיסטית ולהישחק מהר יותר. 
  3. מקום –היכן יעשה שימוש בכבל. יש כבלים מאסיביים יותר שנועדו לשימוש במקומות בהם הכלים נדרשים לעמוד בעומס גדול יותר, לעומת כבלים ביתיים, שהם פחות מאסיביים ולא נדרשים לעומס גדול.  
  4. חומרי גלם – כבל איכותי הוא כבל שמיוצר מחומרי גלם באיכות גבוהה. החומר המבודד את הכבל צריך להיות עמיד לשחיקה ולא להיקרע והחיבורים בקצות הכבל המשמשים להעברת הסאונד אמורים לעשות בצורה נקיה ללא רעשים.
  5. המלצות – בדקו עם חברים מהתחום או ברשת האינטרנט איזו חברה מספקת את הכבלים האיכותיים ביותר. שכן, כבל צריך לשמש אתכם לאורך זמן ושווה את ההשקעה. 

 

לסיכום

כמו שהמנצח אחראי על ההרמוניה בתזמורת כך גם חוויה מוסיקלית מוצלחת והרמונית מושפעת מסוג ואיכות הכבל ומכאן החשיבות הגדולה של כבלים בכלי הנגינה. כבל פגום ו/או לא מותאם יפגום במטרה שלשמה הוא נרכש. 

להשכרה ולרכישת רמקולים מוגברים >>>

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

השחרת חלונות לרכב

השחרת חלונות רכב היא דרך מצוינת להפוך את המכונית שלך לגלויה יותר על הכביש. זה עוזר לך להימנע מתאונות ולהיות שם לב לנהגים אחרים. השחרת

קרא עוד »

מי משחיר את חלונות הרכב?

השחרת חלונות רכב היא פשע שבוצע בארצות הברית. זה נעשה בדרך כלל על ידי שימוש בתמיסה כימית כדי לצבוע את החלון בשחור. נוהג זה אינו

קרא עוד »