פצעים בחזה – למה זה קורה ואיך מטפלים?

פצעים בחזה

תופעת האקנה היא תופעה מטרידה ומציקה שמעיבה על החיים של מתבגרים רבים. אך אם חשבתם שאזור הפנים הוא המקום היחיד בו תפגשו את האקנה ובו נדרשים טיפולים קוסמטיים, הרי טעיתם. פצעים עשויים להופיע גם באזור החזה. למעשה מספרים המחקרים כי מרבית האנשים שמתמודדים עם אקנה על עור הפנים שלהם סובלים ברמה מסוימת גם מפצעים בחזה. היות והחזה הוא אזור גדול יותר בהיקפו, כמו כן העור עבה יותר מעור הפנים – האקנה מופיע ומלווה בסימנים חמורים ומשמעותיים מעבר למה שאנחנו מכירים על הפנים. יש לציין שיש גם מבוגרים לא מעטים שמתמודדים עם פצעים באזור החזה.

מדוע זה קורה?

פצעי אקנה הם תוצאה של מספר תופעות החוברות יחד. זה עודף שומן ונקבוביות סתומות, אלו חיידקים ודלקות. במצב בו הנקבוביות נסתמות נלכדים תאי עור מתים ומתפתחים שם חיידקים שגורמים לדלקת. במצב בו העור חסום מגיע מצב בו האקנה מתבטא בנקודות שחורות. וככל שהזיהום חמור יותר כך המצב של העור הולך ומחמיר. הפצעונים עלולים להציק, לגרד ולהעיב על ההרגשה הטובה.

כיצד מטפלים בתופעה?

חשוב לדעת שכל אחד יכול לשמור על עורו ולמנוע מצב של התפתחות אקנה ופצעים על החזה. הנקודה הראשונה היא פריטי הלבוש שאתם לובשים. בגד שאינו מתאים יגרום לעור להיות לח ושמנוני. הביגוד הזה מונע מהעור את הנשימה הרצויה ובכך גורם לחסימה של הנקבוביות. ולכן חשוב ללבוש פריטי לבוש מתאימים ונושמים שיאפשרו לעור את תנאי המחיה הנאותים שימנעו התפתחות של תופעות בלתי רצויות.

כמו כן יש לשמור על היגיינת העור ולשטוף את האזור בסבון עדין לעיתים קרובות. רחיצה זו מאפשרת לכם להגן על העור ולמנוע התפתחות של פצעים. הקפידו על ניקיון רציף ועל בחירת פריטי לבוש נושמים שעשויים מחומרים נושמים כמו כותנה. כך אתם מונעים התפתחות של פצעים או עוצרים את התופעה מפני החמרה שעלולה להתרחש.

טיפול ייעודי

יש מקרים בהם טיפול מונע מסייע. אך יש מקרים חמורים יותר בהם הפצעים עקשניים יותר והם ממשיכים להטריד. במקרים כאלו אפשר יהיה לטפל באמצעות תכשירים ייעודיים או תרופות להסרת פצעים בחזה.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

אביזרים להכנת פיצה

פיצה היא אחת המנות הפופולריות ביותר בעולם. זוהי ארוחה טעימה שאפשר להכין בבית. היא קל להכנה, ואתם יכולים לקבל אותה עם הרבה תוספות שונות. אם

קרא עוד »

השכרת במות לאירועים

אירועים רבים מצריכים הקמת במה שבה יופיעו אמנים, זמרים, להקות או אנשים יישאו נאומים, יקיימו טקסים ועוד. הקמת הבמות לאירועים תיעשה על ידי חברה חיצונית

קרא עוד »