דוד בן הרוש יבנה – ההשפעה שיש לראש עיר קטנה

מה העונש על גניבה ממעביד

הרבה פעמים אנחנו שומעים בחדשות על ראשי ערים גדולות, ירושלים, תל אביב, חיפה, באר שבע. בדרך כלל, הם נמצאים בכותרות יותר מאשר ראשי ערים קטנות. הסיבה לכך היא פשוטה, מדובר בערים יותר מרכזיות, יותר גדולות, עם הרבה יותר תושבים ולכן מדובר בערים יותר משמעותיות שזוכות לחשיפה תקשורתית מהותית. 

אך כפי שאנחנו יודעים, מרבית היישובים הם בינוניים וקטנים, ובניגוד למה שנהוג לחשוב, יש לאנשים שמנהלים אותם, קרי ראשי ערים, משמעות לא קטנה, למעשה, יש שיטענו ובצדק שהמשמעות שלהם לתושבים, היא הרבה יותר גדולה מאשר המשמעות של שר וחבר כנסת כזה או אחרת. 

אחת הדוגמאות הטובות לכך הוא דוד בן הרוש יבנה. מדובר במי שהיה חבר מועצה ביבנה, לאחר מכן היה שותף בכיר בניהול העיר ולימים הוא היה גם ראש העיר למשך תקופה מסוימת. אומנם יבנה זו לא עיר גדולה, אפילו באזור שלה, קרי השפלה, לא מדובר בעיר גדולה, ויחד עם זאת היה לדוד בן הרוש משמעות רבה בניהול העיר וכתוצאה מכך גם בהשפעה על חיי התושבים במקום. 

כיצד השפיע דוד בן הרוש על תושבי יבנה

לראש עיר יש השפעה עצומה על חיי תושביו, בין אם זה בהיבטים של חינוך, תרבות, פיתוח עירוני, סדרי שלטון ועוד. כשמדובר במקום קטן ההשפעה היא הרבה יותר משמעותית, מאחר ואין הרבה אפשרויות אחרות. ה שראש העיר עושה במקום מסוים, משפיע על כולם. 

לכן השפעתו של דוד בן הרוש יבנה היא רבה, כל תושב יבנה הרגיש אותה בצורה כזו או אחרת כשהוא היה ראש העיר. מכאן גם החשיבות שלו, לא רק בהווה אלא גם בהיסטוריה של העיר יבנה והאזור בכלל. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
משלוחי אוכל בבת ים – התשובה הטובה ביותר עבורנו
כמה פעמים קרה לכם, שהגיע שעת הארוחה בצהריים או בערב, והחלטתם שאין לכם כוח להכין לעצמכם משהו לאכול,...
קרא עוד »
יונ 17, 2021
10 טיפים שיעזרו לפנות לנשים
כמה פעמים קרה לכם שראיתם אישה שמצאה חן בעינכם אבל פשוט לא הצלחתם לגשת אליה ולפתוח בשיחה? כמה פעמים...
קרא עוד »
דצמ 14, 2018
מה חשוב לבחון כשקונים גלגלת לצינור?
בעת רכישת גלגלת צינור, ישנם מספר גורמים חשובים שיש לבחון כדי להבטיח שתקבלו את הגלגלת המתאימה לצרכים...
קרא עוד »
אוג 14, 2023