דוד בן הרוש יבנה – ההשפעה שיש לראש עיר קטנה

מה העונש על גניבה ממעביד

הרבה פעמים אנחנו שומעים בחדשות על ראשי ערים גדולות, ירושלים, תל אביב, חיפה, באר שבע. בדרך כלל, הם נמצאים בכותרות יותר מאשר ראשי ערים קטנות. הסיבה לכך היא פשוטה, מדובר בערים יותר מרכזיות, יותר גדולות, עם הרבה יותר תושבים ולכן מדובר בערים יותר משמעותיות שזוכות לחשיפה תקשורתית מהותית. 

אך כפי שאנחנו יודעים, מרבית היישובים הם בינוניים וקטנים, ובניגוד למה שנהוג לחשוב, יש לאנשים שמנהלים אותם, קרי ראשי ערים, משמעות לא קטנה, למעשה, יש שיטענו ובצדק שהמשמעות שלהם לתושבים, היא הרבה יותר גדולה מאשר המשמעות של שר וחבר כנסת כזה או אחרת. 

אחת הדוגמאות הטובות לכך הוא דוד בן הרוש יבנה. מדובר במי שהיה חבר מועצה ביבנה, לאחר מכן היה שותף בכיר בניהול העיר ולימים הוא היה גם ראש העיר למשך תקופה מסוימת. אומנם יבנה זו לא עיר גדולה, אפילו באזור שלה, קרי השפלה, לא מדובר בעיר גדולה, ויחד עם זאת היה לדוד בן הרוש משמעות רבה בניהול העיר וכתוצאה מכך גם בהשפעה על חיי התושבים במקום. 

כיצד השפיע דוד בן הרוש על תושבי יבנה

לראש עיר יש השפעה עצומה על חיי תושביו, בין אם זה בהיבטים של חינוך, תרבות, פיתוח עירוני, סדרי שלטון ועוד. כשמדובר במקום קטן ההשפעה היא הרבה יותר משמעותית, מאחר ואין הרבה אפשרויות אחרות. ה שראש העיר עושה במקום מסוים, משפיע על כולם. 

לכן השפעתו של דוד בן הרוש יבנה היא רבה, כל תושב יבנה הרגיש אותה בצורה כזו או אחרת כשהוא היה ראש העיר. מכאן גם החשיבות שלו, לא רק בהווה אלא גם בהיסטוריה של העיר יבנה והאזור בכלל. 

 

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם