הוצאת ספרים דיגיטליים – האם זה ריווחי?

photo-of-orange-book-beside-laptop-3747455

הוצאת ספרים הוא תחום שוקק ופעיל. בכל תקופה יוצאים לאור ספרים חדשים שמהווים בשורה ומביאים עימם חווית קריאה, ידע מקצועי בתחומים שונים ועוד. אך לקראת כל הוצאת של ספר לאור יעמוד המו"ל מול שאלת השאלות – האם הוצאת הספר לאור הינה פעולה רווחית וכדאית מבחינה כלכלית? האם יש להוצאה לאור ערך ופוטנציאל רווחי?

הוצאות הכרוכות בהוצאה לאור

כדי לבדוק את הרווחים הפוטנציאליים עלינו להניח על כף אחת של המאזניים את העלויות ואת ההשקעה הכרוכה בהוצאת הספר לאור. ובצד השני את ההכנסות המשוערות של הספר. כמובן שככל שההוצאות גדולות כך גם ההכנסות חייבות להיות גדולות יותר על מנת להצדיק את ההשקעה. יש לזכור כי כאשר מדובר על הוצאת ספר דיגיטלי במקרים רבים ההשקעה תהיה נמוכה בהשוואה להוצאת ספר מודפס לאור, וזאת מחמת החיסכון בעלויות הדפסה וחומרים פיזיים. ולכן במקרים רבים הרווחים יוכלו להיות גדולים יותר. מסתבר אם כן שיש מקרים בהם הוצאת ספר מודפס לאור לא תהיה משתלמת, והוצאת ספרים דיגיטליים כן יהיו רווחיים.
כאן תוכלו להתרשם מחברה המתמחה בהוצאת ספרים דיגיטליים!

מיתוג, חיזוק התדמית המקצועית

אם כי צריך לזכור כי הוצאת ספר לאור היא לא תמיד פעולה מסחרית שמטרתה היא הכנסת רווחים כספיים. כי להוצאה לאור של ספר יש רווחים נוספים מעבר לכך. נניח שאתם אנשי מקצוע ואתם מעוניינים להגדיל את מעגל הלקוחות שלכם, הנכם מעוניינים להציג את עצמכם כבעלי יכולות מוכחות וכבעלי ידע עשיר. ספר משלכם בהחלט מועיל במידה רבה, והוא מקדם אתכם מאוד. כך שגם אם הספר לא יכסה את עצמו, אתם מגדילים את החשיפה שלכם מול קהל היעד המתעניין, ואתם בעצם מבצעים פעולת פרסום ושיפור התדמית שלכם. פעולה שהיא רווחית וכדאית, אם לא לטווח הקרוב ממש, אז לעוד תקופת מה.

השקעה הגיונית ביחס לתוצאה

השקעה בהוצאת ספר דיגיטלי הינה השקעה משמעותית. כך שאמנם היא פחותה מהדפסת ספרים, אך היא דורשת רבה זמן, משאבים ומאמצים. לכן יש לשקול היטב מראש ולבחון את המכלול כולו. להתייעץ עם מומחים בתחום, ולקבל החלטה בהתאם.
ספרי ניב הוצאה לאור ישמחו לתת לכם ייעוץ מקצועי בתחום!

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

בר אקטיבי לאירועים פרטיים

בר אקטיבי הוא אחת האטרקציות המוצלחות ביותר באירועים פרטיים, אשר מגיעים אליהם חברים ובני משפחה רבים.   בר אקטיבי לאירועים פרטיים מוזמנים אשר מגיעים לאירועים

קרא עוד »