אלכוהול ומה הוא עושה לכם בזמן נהיגה

אלכוהול בזמן נהיגה

כל אחד יודע שאסור בשום אופן לשתות ולנהוג. כל אחד יודע שהאלכוהול משפיע על יכולת הריכוז שלנו, על זמן התגובה ועל יכולת התפיסה של הסיטואציה בזמן אמת. מצד שני, אנשים רבים בוחרים לקחת את הסיכון ולעלות על הכביש, אחרי מפגש עם חברים שכלל איזו בירה או שניים. רובם מאמינים באמונה שלמה כי הבירה כבר לא משפיעה עליהם, שהם רגילים ולא מרגישים את השפעת האלכוהול. חוץ מזה, מי היה רוצה להתחיל להתעסק עם מוניות או תחבורה ציבורית, כאשר הרכב חונה ממש קרוב ומדובר על נסיעה ממש קצרה עד הבית? אנשים רבים בוחרים לקחת את הסיכונים המיותרים האלו, רק כדי לחסוך כמה שקלים או כמה דקות. אך חשוב להבין כי אפילו נסיעה קצרה של 10 דקות תחת השפעת אלכוהול, עלולה להיגמר בצורה קטלנית, ולעיתים גם לעו"ד תעבורה סופר מקצועי traflaw.co.il יהיה קשה להוציא אתכם מהבוץ. האלכוהול עלול לגרום לכם להיכנס לתאונה מיותרת, לגרום נזק לרכוש ובמקרה הגרוע ביותר – לגרום לפגיעה ואף להריגה של אדם אחר.

השפעת האלכוהול על הגוף בזמן הנהיגה

החקיקה היום בארץ ובעולם רק הולכת ומחמירה, בכל מה שנוגע לנהגים שבוחרים לעלות על ההגה תחת השפעת אלכוהול. הסיבה לכך היא ברורה – מדובר על סיכון מיותר, אשר מגדיל באופן משמעותי את הסיכון לתאונת דרכים. אומנם נכון שכל אדם מושפע מהאלכוהול בצורה קצת שונה, אך בכל מקרה ניתן לראות קווים דומים בכל אדם ואדם. קצב ספיגת האלכוהול בדם וקצב הסילוק שלו משתנה מאדם לאדם, בהתאם להרגלי השתייה שלו ולמצב הפיזיולוגי שלו. אדם שרגיל לשתות, יצליח לסלק את האלכוהול מהר יותר, כלומר הוא יהיה פחות מושפע מאשר אדם שנוהג לשתות במקרים נדירים בלבד. האלכוהול מופיע בדם מהרגע שהוא נכנס לקיבה, אך הריכוז שלו הולך ועולה עד שמגיע לריכוז המקסימלי. לאחר מכן, רמתו בדם הולכת ויורדת, והאדם מתחיל להרגיש חד וערני יותר. תחת השפעת אלכוהול ניתן להרגיש טשטוש נעים, חוסר הבנה של סיטואציות ומחשה פחות חדה ופחות מהירה.

>>> בקרו באתר entezam.org למידע נוסף

לסיכום, אלכוהול משפיע בצורה קטלנית על אדם שבוחר לשתות ולעלות על ההגה. הוא משנה את זמן התגובה, גורם לטשטוש ומגדיל בצורה ניכרת את הסיכון לתאונה.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ערב בירה ונשירה

ערב בירה ונשירה – כל מה שצריך לדעת

אחת מהחוויות הישראליות המהנות ביותר מורכבת משילוב של שירה בציבור ובירה איכותית. אם גם אתם מעוניינים ליהנות בערבי הקיץ החמימים משילוב שעיקרו טעם מוזיקלי איכותי,

קרא עוד »