מהי הטרדה מינית בעבודה?

נושא הטרדה מינית בעבודה אינו חדש. זהו נושא לוהט שזוכה ליותר ויותר תשומת לב בתקשורת ובציבור הרחב.

ההערכה היא כי בעשור האחרון עלו מקרי הטרדה מינית בכמעט 50%. זה אומר שיש יותר ויותר קורבנות שמוכנים לספר את סיפורם. חלקם אף מוכנים להעיד נגד הבוסים או עמיתיהם, שהיו מעורבים לכאורה בהתנהגות מסוג זה.

מאמר זה נועד לתת סקירה כללית על מהי באמת הטרדה מינית בעבודה. בפרט, הוא ידון בהגדרה המשפטית וכן בכמה תרחישים נפוצים וסוגים שונים של אירועים שיכולים להיחשב ככאלה. זה גם ייתן כמה עצות למעסיקים כיצד הם יכולים למנוע מהסוג הזה להתרחש במקומות העבודה או בחברות שלהם. לבסוף הוא ידון בכמה עצות כיצד להתמודד עם מצבים אלה כאשר הם מתרחשים, אשר צריך להיעשות בזהירות רבה אם אפשר בכלל.

המונח הטרדה מינית בעבודה משמש לעתים קרובות כדי לתאר כל צורה של התנהגות שעלולה להיחשב בלתי הולמת או בלתי הולמת במקום העבודה. זהו מונח רחב הכולל תקיפה מינית, אפליה מינית והטרדה. קבלו מידע נוסף באתר https://www.law-shalev.co.il.

מה זה ואיך מתמודדים עם זה?

הטרדה מינית היא סוג של אפליה והפרה של זכויות אדם. ניתן להגדיר זאת כהתנהגות המבוססת על מין, מגדר או מיניות. התנהגות כזו כוללת אך אינה מוגבלת להטרדה מילולית, פיזית ומינית.  אנחנו צריכים ליצור מודעות לנושא הזה ולעודד אנשים לדווח על מקרים של הטרדה מינית. כמו כן, עלינו להיזהר משימוש לרעה במונחים כמו "הטרדה מינית" או "תקיפה מינית". מונחים אלה משמשים לעתים קרובות כתווית ללא כל הגדרה ברורה, מה שמקשה על הקורבנות ובני משפחותיהם להתייצב ולהגיש כתב אישום.

למרות שהמונח "תקיפה מינית" נמצא בשימוש נרחב, הוא לא מאוד מועיל כשמדברים על הטרדה מינית, כי זה יכול להתפרש ככל מה שקורה בין שני מבוגרים שהסכימו, ללא קשר לטבעה או להשלכותיה. 

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם