מהי הטרדה מינית בעבודה?

נושא הטרדה מינית בעבודה אינו חדש. זהו נושא לוהט שזוכה ליותר ויותר תשומת לב בתקשורת ובציבור הרחב.

ההערכה היא כי בעשור האחרון עלו מקרי הטרדה מינית בכמעט 50%. זה אומר שיש יותר ויותר קורבנות שמוכנים לספר את סיפורם. חלקם אף מוכנים להעיד נגד הבוסים או עמיתיהם, שהיו מעורבים לכאורה בהתנהגות מסוג זה.

מאמר זה נועד לתת סקירה כללית על מהי באמת הטרדה מינית בעבודה. בפרט, הוא ידון בהגדרה המשפטית וכן בכמה תרחישים נפוצים וסוגים שונים של אירועים שיכולים להיחשב ככאלה. זה גם ייתן כמה עצות למעסיקים כיצד הם יכולים למנוע מהסוג הזה להתרחש במקומות העבודה או בחברות שלהם. לבסוף הוא ידון בכמה עצות כיצד להתמודד עם מצבים אלה כאשר הם מתרחשים, אשר צריך להיעשות בזהירות רבה אם אפשר בכלל.

המונח הטרדה מינית בעבודה משמש לעתים קרובות כדי לתאר כל צורה של התנהגות שעלולה להיחשב בלתי הולמת או בלתי הולמת במקום העבודה. זהו מונח רחב הכולל תקיפה מינית, אפליה מינית והטרדה. קבלו מידע נוסף באתר https://www.law-shalev.co.il.

מה זה ואיך מתמודדים עם זה?

הטרדה מינית היא סוג של אפליה והפרה של זכויות אדם. ניתן להגדיר זאת כהתנהגות המבוססת על מין, מגדר או מיניות. התנהגות כזו כוללת אך אינה מוגבלת להטרדה מילולית, פיזית ומינית.  אנחנו צריכים ליצור מודעות לנושא הזה ולעודד אנשים לדווח על מקרים של הטרדה מינית. כמו כן, עלינו להיזהר משימוש לרעה במונחים כמו "הטרדה מינית" או "תקיפה מינית". מונחים אלה משמשים לעתים קרובות כתווית ללא כל הגדרה ברורה, מה שמקשה על הקורבנות ובני משפחותיהם להתייצב ולהגיש כתב אישום.

למרות שהמונח "תקיפה מינית" נמצא בשימוש נרחב, הוא לא מאוד מועיל כשמדברים על הטרדה מינית, כי זה יכול להתפרש ככל מה שקורה בין שני מבוגרים שהסכימו, ללא קשר לטבעה או להשלכותיה. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סדנאות ציור: למי ניתן לפנות?
ציור הוא צורת אמנות עתיקה מאוד. זה קיים כבר אלפי שנים ויש לו יתרונות רבים. אבל זה לא קל ללמוד איך לצייר...
קרא עוד »
ספט 03, 2022
זרי בלונים מהממים – יתאימו לכל סוגי האירועים
שילוב של זרי בלונים מהממים זהו דבר שיוכל להיות מועיל במיוחד עבור כל סוגי האירועים. כך תוכלו לגרום לכל...
קרא עוד »
מרץ 20, 2022
חליפות טריאתלון נשים – ככה תדעי שמדובר בחליפה מקצועית
השימוש בחליפת טריאתלון חשוב לנשים המשתתפות בטריאתלון בשל מספר סיבות. להלן מדריך מפורט המסביר את...
קרא עוד »
יונ 17, 2023