איך לשיר נכון כשמקליטים שיר

הקול האנושי הוא אחד מכלי הנגינה היפים והמורכבים ביותר שקיימים. למעשה, הקלטת שירה באולפן נחשבת לאחד מהחלקים המורכבים יותר בתהליך ההקלטה. על מנת לשיר נכון במהלך ההקלטה לכבוד קליפ לבר מצווה, יש כמה פעולות שמומלץ לבצע כבר במשך הזמן שלפני ההקלטה ויש גם כמה דרכים לשיר נכון בזמן ההקלטה עצמה, לפניכם כמה מהמרכזיים שבהם.

הקפידו לישון בצורה סדירה כמה שבועות לפני ההקלטה

לישון טוב בלילה שלפני ההקלטה זה חשוב כי זה רק כך תוכלו להיות ערניים ולשיר במיטבכם אך יש צורך גם בשינה טובה וסדירה במשך השבועות שלפני ההקלטה. במידה ותחסירו שינה באחד מהלילות שלפני ההקלטה, גם אם מדובר בכמה ימים לפני, ייתכן והגוף לא יקבל את השינה הדרושה לו כדי לתפקד בצורה הטובה ביותר ושתגיעו עייפים.

הפחיתו הרגלים מזיקים

במידה ואתם מעשנים, מומלץ לנסות לעשן פחות בזמן הקרוב אל ההקלטה. נוהגים לשתות קפה שחור בכל בוקר? נסו להימנע מכך ביום ההקלטה (או אפילו שלושה לפני) והחליפו אותו בתה. יש לציין שההמלצה איננה אומרת להפסיק עם כל ההרגלים שלכם ולהקריב ממש את שגרת היום יום שלכם אך הימנעות מכמה הרגלים קטנים שאתם יכולים לשרוד גם בלעדיהם יכולה לעזור לכם להפיק את המרב מיום ההקלטות.

Mindset

חשוב שתהיו מכוונים אל הצלחת ההקלטה. במקרה של הקלטת שירה, הרי שהקול שלכם הינו כלי הנגינה שאותו מקליטים וחשוב שתהיה לכם את השליטה המרבית בקול במהלך ההקלטות. בצעו חזרות על מנת לצבור ביטחון וזכרו שזה בסדר גם אם ההקלטה לא תצלח בטייק הראשון או השני. בימים שלפני ההקלטה נסו להיכנס למצב רוח רגוע, נינוח, השתדלו לא להתרגש יותר מדי (אפילו שהתרגשות הינה טבעית לחלוטין) ועשו הכל כדי להגיע אל האולפן כשאתם בפוקוס ובמצב רוח המתאים ביותר לצורך הקלטת השיר.

צרו תקשורת טובה עם המפיק\טכנאי

חשוב שתרגישו משוחררים ובנוח עם הטכנאי והמפיק שלכם של חברת החיידק. התקשורת במהלך ההקלטות צריכה להיות פתוחה בעבור שני הצדדים, זה בסדר לקבל ביקורת וזכרו, המפיק והטכנאי נמצאים בהקלטה על מנת לעזור לכם להקליט את הגרסה הטובה ביותר.

 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים תלת אופן לילדים?
תלת אופן הוא סוג של אופניים המשמשים לילדים. זה נועד להיות קל ללמידה ולהשתמש. תלת אופן לילדים יכול...
קרא עוד »
ספט 01, 2022
5 המלצות למכשירי כושר ביתיים
כל אדם מבין את החשיבות שבשמירה על כושר גופני. יחד עם זאת, לא מעט אנשים מתעצלים לצאת מהבית בכדי לבצע...
קרא עוד »
ינו 12, 2021
מופע אש
אש תמיד הייתה חלק נכבד בחייה של האנושות, איתה אפשר להתחמם, להכין אוכל ולהיות באור גם כאשר מחשיך. עם...
קרא עוד »
נוב 17, 2022