איך לכוון גיטרה בדרך הקלה והפשוטה?

לכוון גיטרה בקלות

מי שמנגן בגיטרה, בין אם הוא מנוסה ומקצועי לבין אם הוא נגן מתחיל: יודע כי על גיטרה שאינה מכוונת ממש בלתי אפשרית! הצלילים יוצאים מעוותים, לא ניתן ללמוד שירים נוספים לניגון, תוך שגיטרה שאינה מכוונת היא פשוט כזאת שאינה שימושית!

אז איך אפשר לכוון גיטרה בקלות? הנה כמה דרכים לעשות זאת!

מי שרוצה ללמוד כיצד לנגן בגיטרה ולעשות זאת ברציפות ללא תקלות וללא צורך לכוון את הגיטרה בחנות מוזיקה: חשוב שיכיר את השיטות לכיוון גיטרה קלאסית של אבי גיל. כדי לדעת יותר , יש בראשית להכיר את הגיטרה תוך מתן  תשומת לב למפתחות הכיוון שהן אלה שהמיתרים מאוגדים אליהן.

באמצעות מפתחות הכיוון אפשר לשנות את הצלילים תוך הקשבה למפתחות סגירה ופתיחה שלהן על ידי סיבוב, כאשר חשוב לדעת שהרפיית המיתרים יפיקו צלילי נמוך יותר ומתיחה של המיתרים יפיקו צלול גבוה יותר.

כיוון גיטרה ללא טיונר

מי שאינו רוצה להסתבך עם כיוונים ומתיחות, יוכל לרכוש מחנויות מוזיקה טיונר שמאפשר כיוון באופן אוטמים כאשר באמצעות טיונר אפשר לכוון את המיתרים לפי הצליל שהם מפיקים עד לכיול מושלם.

חשוב לדעת שאם תרצו לסובב את המיתרים ולהפיק את הצלילים הנכונים: חשוב לדעת כי לכל מיתר יש את המפתח שלו, תוך שעוקבים עם האצבע על המיתרים ורואים לאיזה מפתח הוא מתחבר. לפני שאתם מתחילים לכוון, תרגלו את מיקומם של המיתרים במפתחות, כאשר המיקומים של המיתרים בדרך כלל סטנדרטיים בגיטרות קלאסיות וחשמליות.

כעת כדי לדעת כי כוונתם נכון, יש לבדוק את הכיוון של הגיטרה עם טיונר או שחשוב לבדוק את הכיוון באמצעות הדרך ה"אבסולוטית" שמקנה שמיעה של צלילים על הגיטרה תוך ביצוע השוואה.

הדרך האבסולוטית היא סוג של בדיקה מול גיטרה נוספת האם הצליל תואם. במידה ואין תאימות בין הצלילים: יש למתוח את השריגים ולסובב את מפתחות של המיתרים עד קבלת הצלילים המתאימים.

עוד מומלץ לבצע כיוון נכון באמצעות סרטוני הדרכה שמורים ומדגימים איך אפשר לכוון גיטרה בקלות!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
משייט בים היוקרה: יתרונות חובה של השכרת יאכטות
אם אי פעם חלמתם לברוח למים הפתוחים, להתחמם בשמש וליהנות מהתנופה העדינה של הים, אז השכרת יאכטות עשויה...
קרא עוד »
דצמ 07, 2023
תובנות מרכזיות על קורסי מחשבים לנוער
בעידן הדיגיטלי של היום, אוריינות מחשבים היא אבן יסוד בחינוך, אבל יש יותר בקורסי מחשבים לנוער ממה...
קרא עוד »
ינו 14, 2024
עיסוי רקמות עמוק – איך הוא שונה מעיסוי רגיל?
עיסוי רקמות עמוק הוא סוג של עיסוי המתמקד בשכבות העמוקות יותר של רקמת השריר. הוא משמש לעתים קרובות...
קרא עוד »
פבר 19, 2023