דרכים בהם ניתן לקבל אזרחות ישראלית

קבלת אזרחות ישראלית

אזרחות ישראלית ניתנת בכמה אופנים המגדירים מיהו הזכאי להחזיק בידו אזרחות ולחיות כאזרח בגבולות הארץ. אלו הדרכים העיקריות לקבלת אזרחות ישראלית.

הדרכים לקבלת האזרחות

  1. חוק השבות – חוק הקובע שכל יהודי יכול לעלות ארצה ולקבל אזרחות ישראלית. העולה יכול להגיע מכל מדינה בעולם ולהעלות יחד אתו לארץ את בן הזוג ואת הילדים שלו גם אם הם אינם יהודים. החוק נועד לאפשר לכל יהודי באשר הוא למצוא את מקומו בישראל.
  2. ישיבה בארץ לפני הקמת המדינה – כל מי שחי בארץ ישראל עוד לפני שהוקמה המדינה, כמו כן מי שחי בישראל לפני שנחקק חוק השבות זכאי להגיש בקשה עבור קבלת אזרחות ישראלית . האזרחות מתבססת על חוק הקרקע אשר נותן את הזכות לאזרחות לכל מי שהיה קשור לגבולות הארץ טרם הקמתה או טרם חיקוק החוק.
  3. אזרחות בגין כוח לידה – כל אדם שנולד בארץ להורים ישראלים, או מי שנולד בחו"ל להורים שהין ישראלים, הרי גם הוא זכאי להיות אזרח ישראלי.
  4. הענקה – שר הפנים מחזיק בידו את הכוח להעניק אזרחות ישראלית לגורמים זרים אשר נתנו נתינה משמעותית לארץ ישראל או לעם היהודי. האזרחות הזו הינה מחווה והערכה לגורם המדובר אשר ראה לנכון לתת יד ולסייע למדינה או לעם היהודי כל מקום בעולם.

האם אני זכאי לאזרחות?

בכל מקרה בו מתמודדים עם סימן שאלה לנוכח האזרחות, או שמעוניינים לקבל אזרחות למרות שאין עילה ברורה לכך, חשוב להיעזר בעורך דין מומחה בהתנהלות מול רשות האוכלוסין וההגירה. בעזרתו ניתן לבדוק היטב את המציאות ולמצוא את הדרך הרלוונטית ביותר לקבלת אזרחות ישראלית. במקרים רבים יש לעורך הדין את הכלים להצליח בהשגת המטרה.

> אנשים התעניינו גם בבקשה להתרת נישואין

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

אביזרים להכנת פיצה

פיצה היא אחת המנות הפופולריות ביותר בעולם. זוהי ארוחה טעימה שאפשר להכין בבית. היא קל להכנה, ואתם יכולים לקבל אותה עם הרבה תוספות שונות. אם

קרא עוד »

השכרת במות לאירועים

אירועים רבים מצריכים הקמת במה שבה יופיעו אמנים, זמרים, להקות או אנשים יישאו נאומים, יקיימו טקסים ועוד. הקמת הבמות לאירועים תיעשה על ידי חברה חיצונית

קרא עוד »