האם כל סוגי האבנים בכליות בעייתיים?

kidney-3667909_640

בעיה בריאותית היא תמיד עניין שצריך לטפל בו. וכאשר הבעיה מתפרצת ומגלה נוכחות, לא תמיד יש לנו ברירות, ואין מנוס כי אם להציע את הטיפול המתאים והנכון ביותר בהתאם למצב. את הטיפול מתאימים לבעיה בשיקול דעת רפואי ומתוך הבנה מעמיקה ובחינת הנתונים האישיים של החולה. לשם קבלת כל החלטה שהיא יופנה תמיד החולה לגורם הרפואי המתאים, אשר בהתאם לשיקול דעתו יחליט על הבדיקות המתאימות ועל הטיפול הנכון והמותאם למצבו של החולה.

התפרצות של כאבים בגין אבנים בכליות

אבנים בכליות זו תופעה מוכרת ונפוצה למדי, והיא נגרמת כתוצאה מגורמים שונים. כמו כן יש לאבנים בכליות תצורות שונות ומאפיינים משתנים. כך שלעיתים האבנים תגרומנה לכאבים עזים, ופעמים הדבר לא יהיה מורגש עד להתפרצות שעתידה להתרחש. במידה והחולה חש בכאבים והוא מגלה כי משהו בתוכו דוקר ומחייב התייחסות, לא יהיה מנוס כי אם לפנות בהקדם אל גורם רפואי מתאים. במידה ומתגלים תסמינים לאבנים בכליות והוא אכן זקוק לטיפול רפואי, הדבר יינתן לו לפי המצב.

טיפולים שונים באבנים בכליות

היות ויש סוגים שונים של אבנים בכליות, גם הטיפול יהיה שונה ממקרה אחד למשנהו. דהיינו, יש מקרים בהם הטיפול המוצע יהיה ניתוח. במקרים אחרים אפשר יהיה לנסות לבצע ריסוק של האבנים בשיטת מתקדמות אחרות. אבל תמיד המטרה תהיה לזהות את האבנים שנמצאות בכליות ולהעלים אותם בצורה יעילה ומהירה ביותר במינימום התערבות רפואית.

מניעת הופעת אבנים בעתיד

מלבד לטיפול הספציפי באבנים בכליות חשוב מאוד כי החולה יקבל הכוונה כאשר לעתיד. וזאת כי אבנים בכליות נוצרות בגין נטייה מסוימת של הגוף, או בשל צריכה של חומרים מסוימים שגורמים לאדם הספציפי היווצרות של אבנים בכליות. על מנת למנוע את היווצרות האבנים חשוב לשנות את הרגלי החיים, ולהתחיל לרכוש הרגלים נאותים אשר ימנעו במידת האפשר את היווצרות האבנים בעתיד.

טיפול מקצועי ומותאם היטב

הטיפול שיינתן למטופל יהיה תמיד טיפול מקצועי ומותאם אשר חותר לענות על המצב, לפתור אותו וזאת בהתערבות רפואית מינימלית. לרפואה שלמה של המטופל בהרגשה נפלאה.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם