מסר להורים: איך לצור חברויות חדשות בבית אבות

הורים רבים חוששים מהנושא החברתי, כיצד הם ירכשו חברים חדשים בגילם. לכן הילדים נותנים להם כמה טיפים שיסייעו להם.

חברויות חדשות בבית אבות 

יש הורים שמגיעים לבית אבות שהם כבר ביקרו בו כמה פעמים כי יש להם חברים שמתגוררים שם. לכן אלו מקרים קלים יותר, כיוון שיש להם את החברים שהם מכירים ולאט לאט הם מכירים גם את החברים של החברים. 

חוגים בבית אבות 

במקרים שההורים מגיעים למקום חדש, הדרך הנכונה והמומלצת היא להצטרף לחוגים השונים, להרצאות ולמשחקי החברה. בשלב ראשון כל אדם רואה את רשימת החוגים הקיימים ובוחר לעצמו את החוגים שמעניינים אותו ואליהם הוא ילך לשיעור ניסיון. זה יכול להיות חוגי ספורט שונים, חוגים הקשורים ללימודים בתחומים מגוונים, שזירת פרחים, חוגים בנושא נגרות, סריגה ועוד המון אופציות. 

כשהם מגיעים לראשונה לחוג, הם רואים אנשים חדשים ולאט לאט הם מדברים איתם, פה מילה ופה משפט. בשיעור הבא הם מדברים קצת יותר, מספרים על עצמם, באיזו קומה הם גרים, מאיזו עיר הם הגיעו, במה עסקו כל חייהם ועוד. כך לאט לאט נוצרת היכרות וקרבה והדברים נראים הרבה יותר נעימים.

משחקי חברה בלובי 

הדיירים נפגשים בדרך כלל בלובי כדי לשחק משחקי קלפים אהובים כמו רמי, דומינו, שש בש, שחמט ועוד. לאט לאט כל אחד מוצא את השחקנים הנוספים שממעוניינים לשחק במשחק זה או אחר וכך נוצרות קבוצות של שחקנים שמאד אוהבים לשחק זה עם זה. עם הזמן הם גם מכירים לעומק, כל אחד מספר כמה ילדים יש לו, נכדים ונינים והם גם רואים את בני המשפחה שמגיעים לבקר אותם כך שהחברות רק מתהדקת. למידע בנושא עצמאיים תשושים

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

חבילות שי

רבים מאתנו מכירים את הדילמה הזאת: אנחנו רוצים לשמח את האנשים האהובים עלינו עם מתנה מיוחדת, אך לא תמיד ברור לנו מה כדאי לקנות. אתם

קרא עוד »