במה שונה מעבד מוסיקלי ממפיק?

כותב שירים עשוי להשתמש בסגנונות רבים ושונים של מוזיקה שאינם מוגבלים לפופ, רוק, קאנטרי או מוזיקת קלאסית. תהליך הלחנת שיר אינו קל כפי שהוא נראה. זה דורש הרבה תרגול ועבודה קשה. חשוב להיות במצב הרוח הנכון בעת הלחנת השיר שלך ומעבד מוזיקלי הוא האיש שיכול להמיר אות אודיו לצורה דיגיטלית ואז לחזור לאות אנלוגי.

ישנם שני סוגים בסיסיים של מעבדים: אנלוגי ודיגיטלי. מעבדים אנלוגיים הם מכשירים פיזיים שלוקחים את גלי הקול והופכים אותם לאותות חשמליים. מעבדים דיגיטליים משתמשים בטכנולוגיה דיגיטלית כדי להמיר את האותות האנלוגיים לנתונים בינאריים.

מעבד הקול משנה את גובה הצליל, מה שנעשה בדרך כלל על ידי שינוי המהירות שבה מולקולות האוויר עוברות דרך פתח בסרעפת. מעבד מוסיקלי הוא מכשיר שניתן להשתמש בו ליצירת מוזיקה. יש לו שני מתנדים, אחד עבור גובה הצליל ואחד עבור משרעת.

המעבד המוזיקלי הוא מכשיר שניתן להשתמש בו ליצירת מוזיקה. יש לו שני מתנדים, אחד עבור גובה הצליל ואחד עבור משרעת. מתנדים אלו נשלטים על ידי מחולל מעטפת עם שישה שלבים של התקפה, דעיכה, שמירה, שחרור והחזקה. ישנה גם אפשרות להוסיף פילטר Low Pass על הפלט של מחולל המעטפות שישפיע על גוון הצליל שמפיק כלי זה.

איך זה מתבצע באופן מעשי? 

מעבד מוזיקלי הוא מכשיר אלקטרוני שיכול לשלוט על הגוון או הצליל של כלי נגינה, מקור קול או אות אחר. ניתן להשתמש בו כדי לשנות את הגוון של האות, ליצור צלילים חדשים ביצירת עיבוד מוסיקלי ולשנות את תוכן התדר שלו. הסוג הנפוץ ביותר הוא מתנד דיגיטלי המשתמש במסננים דיגיטליים ליצירת צורות גל עבור מכשירים שונים.

המעבד המוזיקלי הוא כלי חיוני למהנדסי ומפיקי אודיו. הם זמינים בצורות וגדלים רבים ושונים. בעבר ניתן היה להשתמש רק בגיטרה או מקלדת ככלי להפקה מוזיקלית. מעבד מוזיקלי הוא מכשיר שניתן להשתמש בו כדי לתפעל אותות קול. הוא משמש בדרך כלל בתחום של הפקה מוזיקלית.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם