על קריאת תהילים וההתקרבות לאלוהים

מוקד תהילים ארצי

כולנו יצירי כפיו של בורא עולם. הוא יצר אותנו והוא מנהל את החיים שלנו. בכל אדם מישראל קיימת נשמה יהודית אשר יש בה כמיהה עזה להתקרבות לאלוקיו. אמנם במקרים רבים אנחנו לא חשים את התחושה הזו. וזאת בגין עומס החיים, הבלבול והמעשים אותם עשינו. אבל בבסיס כל אחד רוצה להתקרב ולדבוק בבורא העולם.

כיצד ניתן להתקרב לאלוקים?

קרבת אלוקים היא ערך בעל עוצמה וחשיבות רבה לכל יהודי. אך השאלה היא כיצד משיגים את קרת ה'? התשובה היא שבורא עולם קרוב לכל יהודי אשר קורא אליו. כל יהודי אשר פונה אל בורא עולם וזוכר כי רק אליו נכון לקרוא, בורא עולם קרוב אליו באמת. ולכן עלינו להבין כי כאשר אנחנו חפצים לדבוק בבורא העולם ולהתקרב אליו עלינו לפנות אליו בתפילה אמתית. תפילה זו יכולה להיות בקשה פרטית במילים שלנו, יכולה להיות תפילת שחרית, מנחה או ערבית. ויכולה להיות כמובן קריאת פרקי תהילים ליום שישי.

לעשות את רצונו

כדי להשיג קרבת אלוקים עלינו לעשות את רצונו יתברך. ורצון בוראנו הוא זה שאמור לנהל את יומנו ואת כל החיים שלנו. הנשמה של כל יהודי חפצה לעשות טוב ולהתקרב אל אלוקים בכל שעה. אחת הפעולות היעילות והנגישות לכל אחד היא קריאת פרקי תהילים. את המזמורים ניתן לקרוא מתוך ספר תהילים קטן אשר קל לקחת אותו אתנו לכל מקום. אך אפשר גם אחרת. יש פתרונות דיגיטליים חכמים בכל תחום וגם בתחום זה. ניתן למצוא באתרים כמו מוקד תהילים ארצי ייעודיים את פרקי התהילים מוצגים בפורמט ברור ונוח אשר מאפשר לנו לקרוא את המילים ולומר אותם בצורה ברורה ובנעימה.

קרבת אלוקים לי טוב

כאשר יהודי זוכה לקרבה אלוקית הוא חש תחושה עילאית ועמוקה אשר מציפה את ליבו באושר אינסופי. הוא חווה את הקרבה ואת הדבקות ביוצרו, ומתרומם מעל חיי השעה וכל עומס החיים בהם הוא נתון. הוא שם בצד את כל הלחצים והדחפים, את כל הכאב והמצוקות. את התחרות החברתית ואת הרצונות החומריים, והוא חש עונג רוחני עצום.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
משחקי חצר שכל ילד יאהב!
למרות שכיום הילדים נמצאים יותר במסכים מאשר בגן השעשועים, עדיין זה לא אומר שזה הדבר הנכון. המסכים שאבו...
קרא עוד »
פבר 12, 2022
מערכות ישיבה מודרניות למי הן מתאימות
כיום יש כל כך הרבה סגנונות שונים של מערכות ישיבה כך שללא ספק גם אתם תצליחו למצוא את הסגנון המועדף...
קרא עוד »
אפר 22, 2020
קלנועית יד שנייה – 3 דברים מהם כדאי להיזהר
חשבתם לרכוש מוצר משומש? אנשים רבים מחפשים את הדר להוזיל עלות של מוצר יקר אותו הם רוצים לרכוש. והם...
קרא עוד »
יונ 22, 2020