אדני רכבת – איך זה משרת אותנו?

כשאנחנו חושבים על אדני רכבת, אז בראש שלנו יש תמונות של מסילות ברזל ורכבת דוהרת עליהן. אך אנחנו יודעים שזה לא כך. אדני רכבת לא קשורים למסילות או לרכבות דוהרות אלא לעיצוב של גינות, בין אם מדובר על גינות פרטיות או ציבוריות. כמו כן, הם קשורים לעיצוב של חצרות, מרפסות פתוחות ועוד. 

אדני רכבת הם למעשה רצועות ופיסות של עץ אשר בתוכן אפשר להכניס עציצים וצמחים שונים. הסיבה שהם נקראים כך היא, שהם שימשו בעבר לבניית מסילות רכבת. עם השנים השימוש בהם השתנה וכיום אפשר למצוא אותם בהרבה מאוד מבנים, חצרות וגינות מסוגים שונים. 

מדובר למעשה בפריט עיצוב אשר יש לו שימוש מעשי. האדנים מאוד חזקים, מאחר והם עשויים עץ טבעי אז הם עמידים ויכולים להחזיק מעמד זמן רב בחוץ, וכאמור, אפשר לעשות בהם שימושים שונים לצורך אחסון פרחים וצמחים מסוגים שונים. הם מעניקים גם מראה כפרי, נעים ואינטימי. 

מחפשים חלוקי נחל? מוזמנים >>>

איך בוחרים אדני רכבת בצורה נכונה?

בשביל לבחור אדני רכבת בצורה נכונה עלינו תחילה לדעת מה גודל השטח שעומד לרשותנו בשביל להציב אותם. בין אם אנחנו מתכוונים לעשות את זה בגינה, חצר או מרפסת. כמו כן, אנחנו צריכים לדעת איך בדיוק אפשר לחלק אותם. למשל, אנחנו צריכים להחליט האם נרצה אדנים ארוכים או קצרים, בשביל שנוכל להציב אותם בצורה נוחה זה ליד זה, וכן נוכל לחלק את סוג הצמחים שנגדל בהם. 

מעבר לכך, עלינו לבחון מאילו חומרים האדנים בנויים, בשביל שנוכל להחליט האם הם מתאימים לנו או לא, הן לגבי סוג הצמחים אותם נרצה להציב בהם והן בשביל לדעת שאכן מדובר על אדנים שיוכלו לשמש אותנו לאורך זמן. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איפה הכי שווה לעשות טיפוס הרים?
מחפשים הרפתקה אתגרית? רוצים לצאת לטיול מהנה ולטפס על הרים? תחום הטיפוס הוא תחום פורח שמציע לנו שפע של...
קרא עוד »
דצמ 19, 2018
ריח רע מהפה – ממה זה נובע
ריח רע מהפה הוא לא המצב הכי נעים בעולם אך אם לא נהיה ציניים מידי, זהו אחד המצבים הכי מביכים ונוראיים...
קרא עוד »
אוק 22, 2019
אימון רכיבה אונליין – איך זה עובד?
כאשר חושבים על רכיבה על אופניים, מיד מדמיינים את המרחב החיצוני המשמש לצורך רכיבה. אולם, אם אתם עוסקים...
קרא עוד »
ספט 29, 2020