מחיר שמאי מקרקעין – מה משפיע על המחיר ואיך אפשר להוזיל 

שמאי מקרקעין מתמחה בעיקר בהערכת שווי של נכסי נדל"ן, הן פרטיים והן עסקיים. חלק מהשמאים מספקים חוות דעת לבית המשפט, הערכות שווי לחברות ובעיקר – מתן שווי לדירות, בתים ונכסים אחרים. נסביר מה צריך לדעת לגבי מחיר שמאי מקרקעין, מה משפיע על כך ואיך אפשר להוזיל. 

סוג הנכס, מורכבות הביצוע וותק

אפשר לקבוע כי מחיר שמאי מקרקעין נשען על כמה דברים: 

  1. סוג הנכס – עלות השירות נגזרת מסוג הנכס שבו מדובר. הערכת מחיר דירה לדוגמא, תהיה זולה יותר לעומת הערכת מחיר של בית פרטי או וילה. 
  2. מורכבות הבדיקה – מחיר שמאי מקרקעין לא מוגדר במדויק על פי המספר של הערכת שווי הנכס. כלומר, אין הכרח כי נכס שמוערך ב-4 מיליון שקלים יהיה יקר יותר להעריך לעומת נכס שמחירו 5 או 6 מיליון שקלים. מורכבות הבדיקה היא בעלת משקל גבוה יותר לקביעת המחיר. 
  3. וותק וניסיון – מחיר שמאי מקרקעין מצוי לרוב בטווח מסוים, הנחשב למקובל. בקצה אחד ניצבים שמאים חסרי ניסיון ובקצה השני נמצאים שמאים בעלי הרבה מאוד ניסיון, לרבות ניסיון בהכנת חוות דעת לבתי משפט, הערכת שווי ליורשים, לבנים ממשיכים במושבים וכדומה. 

איך אפשר להוזיל את עלות השירות 

לא מומלץ לבחור דווקא בשירות הזול ביותר שתוכלו למצוא. לרוב, מה שעולה בזול יכול להיגמר ביוקר. במקרה של חוות דעת לא מספקת, יתכן שתידרש לאחר מכן חוות דעת מתוקנת או משמאי חלופי. ובכל זאת, ניתן להוזיל את עלות השירות בכמה דרכים:

  1. בקשו הצעת מחיר מכמה שמאים. 
  2. העדיפו לפנות לשמאים מומלצים, שזוכים לחוות דעת ראויות. 

חפשו את האמינות לצד מקצועיות, משום ששני הדברים הללו יחד יקנו לכם מחיר הוגן. למידע נוסף רועי בנאי שמאי מקרקעין

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

קניית מנויים ליוטיוב

קניית מנויים ליוטיוב היא טרנד חדש בתחום השיווק הדיגיטלי. זוהי אחת הדרכים הפופולריות ביותר לפרסם ביוטיוב והיא עוזרת לחברות להגיע לקהל היעד שלהן. עם למעלה

קרא עוד »

מופע אש

אש תמיד הייתה חלק נכבד בחייה של האנושות, איתה אפשר להתחמם, להכין אוכל ולהיות באור גם כאשר מחשיך. עם השנים התקדמה האנושות אל שימוש בחשמל,

קרא עוד »