סכין סושי / סכין מטבח – להכין סושי בצורה אופטימאלית

1915500-min

מאז שנות התשעים, אחד המאכלים האהובים ביותר על הישראלים הוא סושי. כניסתן של מסעדות יפאניות בתקופה זו, הביאה את המאכל המקומי האהוב לכל בית בישראל, וכמעט ואין ישראלים שלא נחשפו אליו. רבים מהם החלו גם להכין סושי בעצמם.

על מנת להכין סושי בצורה נכונה, צריך לא רק את המרכיבים, בין אם זו האצה שעוטפת את האורז מבפנים או מבחוץ, וכן את כל מה שיש בפנים, החל מהאורז עצמו, ירקות, דגים וכל מה שבוחרים לשים בסושי. אלא גם צריך את האמצעים השונים כמו סכין מטבח מיוחד שמאפשר להכין אותו.

אחד הפריטים החשובים להכנת סושי, היא סכין סושי שמיועדת לכך. מדובר על סכינים ייחודים אשר משמשים את היפנים וכיום אפשר למצוא אותם בכל חנות למוצרי מטבח בישראל. אלו סכינים שמאפשרים לבצע חיתוך דק וישר של דגים וכן של מרכיבים אחרים בסושי. זאת על מנת שיהיה ניתן להרכיב אותו בצורה אופטימאלית, כמו שנהוג לעשות את זה ביפן, וכפי שהמתכון מבקש.

כיצד רוכשים סכיני סושי בצורה נכונה?

על מנת לרכוש סכין סושי, צריך לדעת תחילה מה זה אומר. לשם כך, חשוב להתייעץ עם גורם מקצועי ולהבין מה ההבדל בין סכין מטבח רגיל לבין סכין סושי. כמו כן, חשוב לדעת איך לזהות סכין כזה, איך לאבחן אותו בצורה נכונה וכיצד אפשר וצריך להשתמש בסכין מסוג זה.

עוד דבר שחשוב מאוד לדעת, הוא כיצד ניתן לשנן את הסכין ואיך אפשר לשמור עליו, על מנת שיהיה ניתן להפיק ממנו תועלת לאורך זמן. זה אומר, בין היתר, גם מה נדרש בשביל לנקות אותו אחרי כל שימוש וכמובן, כיצד ניתן לאחסן אותו בצורה נכונה אחרי השימוש.

איך שומרים על סכין מטבח?

רוצים לשמור על הסכין שלכם כחדשה לאורך שנים רבות? דעו כי באמצעות השחזת הסכין ניתן לשדרג כמעט כל סכין מטבח משומשת לחדשה בן רגע. לבשלנים רציניים מומלץ לרכוש משחיז סכינים להשחזה מהירה, ובשלנים חובבים שאוהבים לשמור על הכלים שלהם "נוצצים" וחזקים לאורך זמן יכולים להסתפק בהשחזת הסכין על תחתית ספל קרמיקה.

 

 

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

תופעת אדם טל

מהי תופעת אדם טל?

תופעת אדם טל הינה תופעה מעניינת וממכרת במיוחד, מאחר וכמעט כל אדם ששומע את הסיפור המיוחד של אדם, מחליט ללכת בעקבותיו. למעשה, אדם מספק לא

קרא עוד »
אופני הרים

יתרונות וחסרונות של אופני הרים

מי שאוהב לרכב בשטח רוכש אופני הרים. בשנים האחרונות התווספו דגמים חדשים אשר מיוצרים בטכנולוגיות חדשניות ולכן רבים מהם מאפשרים רכיבה קלה ונוחה הרבה יותר.

קרא עוד »