שוק הנדלן מתאושש או שמעולם לא נפגע

בשנת 2020 העולם כולו נכנס לסחרחורת. הקורונה תקפה אתנו ללא כל הכנה מוקדמת והעולם החל להיסגר. מרגע התפרצות המגפה אי שם בסין, לא לקח זמן רב עד שהעולם כולו נסגר. התוצאה הכואבת של המגפה בפן הכלכלי הוא עצום. כמעט כל ענף נפגע. חוץ מכמה תחומים בודדים שרק צמחו בתקופה זו, כל שאר הענפים או נסגרו או איבדו הון עצום.

משקיעים רבים בתחום הנדל"ן מתוח ורוצה לדעת האם שוק הנדלן מתאושש או שמעולם לא נפגע. התשובה לכך ככל הנראה די מורכבת וארוכה. במאמר הבא תוכלו לראות את חוות דעותיהם המקצועיות של העוסקים בתחום עם סקירות כוללות על כל שוק הנדלן לפני ואחרי המגפה או בעצם לצד המגפה.להמשך קריאה בנושא nadlan one on one

זיהוי תרחישים

האבחנה הראשונה היא דווקא אופטימית. הבנקים כולם ידועים בקשיחותם ובזהירותם הרבה לפני כל צעד משמעותי שהם עושים. למי שעדיין לא יודע, לפני כל נתינת אשראי לפרויקט נדלן, הבנק לקח וחישב תרחישים גרועים ופסימיים הרבה יותר מקורונה. בכל פרויקט נבחנים תרחישים של ירידה במחירי המכירה, או התייקרות משמעותית של הקמת הפרויקט.

הראיה הזאת גרמה לכך שגם בזמן הקורונה, שוק הנדלן לא נפגע יותר מידי. לא ניתן לומר שהענף כלל לא נפגע. אך מדובר בפגיעה מינורית.

בנוסף, אנשים לא נמנעו מלקחת משכנתאות אפילו בתקופה קשה ומורכבת זו. הסיבה לכך היא שאנשים צעירים באוכלוסיית רוכשי הדירות לא נפגעו בצורה משמעותית והמגפה לא תהיה זו שתמנע מהם להגיע לקורת גג משלהם. יתרה מזו, כל אדם שרוכש דירה יודע למה הוא נכנס. מדובר בגלגול כספים רבים וריביות עצומים. ההפסד הקטן של עוד כמה אלפי שקלים כתוצאה מההפסדים של הקורונה לא מנעו את הרכישות. מידע נוסף באתר https://nadlan1on1.co.il/

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם