למי לא מתאים לרכב על אופניים

1895579-min

היום ניתן לראות יותר ויותר רוכבי אופניים, הממלאים את שבילי וכבישי הארץ. מדובר על אנשים שמעוניינים לשפר את איכות החיים שלהם, באמצעות ענף ספורט נוח ובטיחותי יחסית. האופניים נחשבים גם לכלי תחבורה אקולוגי ויעיל, המאפשר לכל אחד להגיע ממקום למקום, ללא שום צורך ברכב פרטי או באוטובוס. אין שום צורך לעמוד בפקקים, היות ובאמצעות האופניים ניתן להגיע במהירות לכל מקום במרכז העיר, אפילו בשעות השיא של הפקקים. אך חשוב לזכור כי אומנם רכיבה על אופניים נחשבת לבטיחותית ובריאה יחסית, אך היא אינה מתאימה לכל אחד. כדאי לדעת כי לכל אחד יש את הגוף שלו, ולכן חשוב להקשיב לגוף ולהימנע מעומסים מיותרים, אשר עלולים לגרום לנזקים בלתי הפיכים.

 

למי לא מתאים לרכב על אופניים? כללים שכדאי להכיר

כאמור, רכיבה על אופניים נחשבת לפעולה מהנה ובריאה, שיכולה לחזק את שרירי הגוף, לשפר את סיבולת הלב ריאה וכמובן לשחרר לחצים ומתחים נפשיים. אך כדאי לזכור, כי במידה והרכיבה מכאיבה לכם או גורמת לכאבי פרקים, יש צורך לבחון את העניין מחדש. בחלק מהמקרים, ניתן להיפטר מכאבי גב או מכאבי ברכיים, באמצעות התאמה מדויקת יותר של גובה המושב או גובה הכידון. למשל, אם הכידון נמוך מידי, יהיה צורך להישען קדימה, דבר שיעמיס יותר על הידיים והשכמות. מעבר לכך, חשוב לשים לב לטכניקת הרכיבה, היות וגם היא משפיעה מאוד על התחושה הכללית.

לסיכום, רכיבה על אופניים יכולה לתרום המון הן לבריאות הפיזית והן לבריאות הנפשית של הרוכב. אך כמובן שישנם אנשים שאינם מותאמים לכך, בעקבות בעיות שונות בשלד או בעמוד השדרה. חשוב לזכור כי במידה וחווים כאבי גב, כאבי ברכיים, כאבי צוואר וכדומה, יש צורך לבחון האם הרכיבה מתאימה לגוף שלכם.

 

מוזמנים להכנס לאתר של חנות קוברה בורדו.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם