מה זה פרופיל גבס דקורטיבי

מה זה פרופיל גבס דקורטיבי

בעבר שיפוץ דירה או שינוי בדירה קיימת היה דורש פרויקט גדול, זמן רב וסכום כספי נכבד ולכן אנשים נרתעו מהשיפוץ הזה. היום הרבה יותר אנשים משפצים כל הזמן את בתיהם. 

הקלות של הקידמה 

הבניה הקלה מאפשרת לאנשים לעשות שינויים בתוך הבתים שלהם בלי צורך לשבור קירות ולהרים מרצפות. כיום מבנים רבים נסמכים על קירות בטון חיצוניים וחלוקת הדירה הפנימית מתבצעת בעזרת קירות גבס שאותם אפשר להקים בקלות, לפרק בקלות, להזיז ולשנות. בניית הגבס מאפשרת ליצור חללים, ריהוט, מקומות אחסון ודקורציה בעלויות נמוכות וללא התחייבות לשנים ארוכות. כשנמאס, פשוט יוצרים שינוי. 

מהו הגבס? 

הגבס המשמש לבניה קלה מתחיל את דרכו כמחצב סולפטי רך שעובר תהליך גריסה. במהלך העיבוד מוסיפים לו חומרים נוספים ולסיום מוצקים אותו כמשטחים לשימוש בבניה. לוחות הגבס מורכבים מכמה שכבות בעוביים שונים בהתאם לשימוש להם הם מיועדים. 

כמו כן עוברים הלוחות עיבודים נוספים כדי להתאים אותם לשימושים שונים כמו עמידות נגד מים, רטיבות או אש. לדוגמה לחדרי אמבטיה ומקומות הנוטים ללחות יתאים לוח גבס ירוק העמיד לרטיבות בעוד לוח גבס ורוד משמש עמיד בפני אש. קיימים שמונה סוגי לוחות גבס לשימושים שונים. 

מה זה פרופיל גבס דקורטיבי

כדי לבנות קיר או מבנה כלשהו יש צורך בשלד שיחבר בין לוחות הגבס, השלד הוא למעשה פרופיל גבס דקורטיבי. לפרופיל חשיבות רבה מכיוון שהוא הקובע את חוזקו של הקיר והעיצוב האסתטי כולו. הפרופיל מורכב משתי יחידות האחת ניצבת שהוא בסיס והשנייה היא המסילות עליהן מושחלים לוחות הגבס המשמשים למבנה. ישנם פרופיל שונים המשמשים למטרות שונות. חלקם משמשים כחלק מהבנייה ומקצתן משמשות לקישוט ולדקורציה כמו קרניז גבס.

למידע נוסף על ייצור פרופילים לגבס, הקליקו על הלינק

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מציאת זוגיות – המדריך המלא

שאלת מליון הדולר איך מוצאים זוגיות טובה? אין לנו פתרונות קסם במדריך הזה למציאת זוגיות אך יש לנו ארגז כלים משובח שיוכל להגדיל את הסיכויים

קרא עוד »

איך תדעו שהמצבר הלך?

המצבר של האוטו, הוא למעשה הסוללה שמפעילה אותו, כאשר המצבר לא עובד, גם הרכב לא עובד. מצבר הוא חלק ברכב שמחליפים בכל כמה שנים, אבל

קרא עוד »