מה זה וגיניזמוס?

מה זה וגיניזמוס

נשים רבות סובלות מווגיניזמוס שהוא פחד מחדירה. מדובר על תופעה הכוללת תגובת התכווצות לא רצונית של שרירי הנרתיק בניסיונות חדירה אליו בשל פחד מחדירה. התופעה עשויה לנבוע מסיבות שונות נפשיות או רפואיות. מדובר ברפלקס בלתי נשלט של האישה. אישה הסובלת מתופעה זאת נדרשת להתמודד עם אי נוחות וכאבים במהלך יחסי מין ולא פעם היא לא מצליחה להגיע למצב של יחסי מין מלאים.

מה צריך לדעת על וגיניזמוס?

וגיניסמוס זהו פחד מחדירה כולל קושי של האישה לאפשר חדירה של אצבע, פין או חפץ לנרתיק, למרות רצונה בכך. לעיתים זה יבוא לידי ביטוי בתגובה הימנעותית כגון: סגירת רגליים, הושטת יד להדיפת הגורם החודר, תזוזה לאחור ופחד מכאב שעלול להוביל גם לבכי או להתעלפות. הקושי בקיום יחסי מין מלאים יוצר תסכול הן אצל אישה והן אצל בן זוגה. במקרים מסוימים ישנו חוסר מודעות לקיום הבעיה ולכן יש בושה שמתעוררת בקרב האישה, דבר שפוגע בביטחון העצמי שלה ובדימוי העצמי שלה. הבעיה המדוברת איננה ניתנת לפתרון באופן עצמאי ויש צורך לפנות לטיפול מתאים. הווגיניזמוס מתחלק לשני סוגים מרכזיים: ראשוני ומשני.

מהן הסיבות להתפתחות וגיניזמוס?

להתפתחות וגיניזמוס יש כמה סיבות: סיבות נפשיות אשר גורמות לנשים לחשוש מחדירה. יתכן כי האישה סובלת מבורות מינית ולא מחוברת לאיבר המין שלה, מעולם לא הסתכלה בו או נגעה בו. נשים מסוימות מפתחות גם סלידה מאיבר המין שלהן. יתכן כי האישה ספגה מסרים שליליים העוסקים במין בתקופת הילדות וההתבגרות. בקרב נשים המגיעות מבתים דתיים התופעה יכולה להתרחש בשל העובדה שהזהירו אותן רבות מפני יחסי מין טרם החתונה. כמו כן, נשים שחוו טראומה מינית עלולות לפתח פחד מכל מגע באיבר המין.  ישנן גם סיבות רפואיות לווגיניזמוס כגון מבנה לא תקין של קרום הבתולים, מחיצה בפתח הנרתיק או מיקום לא תקין של הפתח. חשוב לטפל בצורה נכונה בתופעה בהתאם לסיבה שבגינה האישה סובלת ממנה ועל מנת לאתר את מקור הבעיה ולטפל בה ביעילות ובמקצועיות מומלץ לפנות אל רופא נשים יעקב בורנשטיין לקבלת טיפול.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ימי הולדת לחרדים – מה הדבר הנכון בשבילכם
בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות יותר ויותר אנשים במגזר החרדי, אשר מבקשים לערוך ימי הולדת לחרדים...
קרא עוד »
יול 26, 2021
איך תבחרו גזיבו בטיחותית, איכותית וזולה
הגזיבו היא סככה אשר מגינה עלינו מפני הגשם/שמש והיא פופולרית מאוד בעיקר בקרב בתי קרקע, מתחמי אירועים...
קרא עוד »
מאי 25, 2021
ארבעה יתרונות של בחירת מומחה כירורגיה פלסטית לאף נכון
בחירת המומחה המתאים לניתוח פלסטי באף שלך היא החלטה שיכולה להשפיע לא רק על המראה הפיזי שלך, אלא על...
קרא עוד »
מאי 07, 2024