מהו דיווח FBAR?

דיווח ה- FBAR הוא דיווח שהרשויות האמריקאיות להלבנת הון, יחד עם רשויות המיסים בארצות הברית מבקשות מכל אזרח ארצות הברית למלא ללא קשר למקום מגוריו. דהיינו אם אתה אזרח אמריקאי החי בישראל, עליך למלא ולהגיש כל שנה טופס FBAR.

 

טופס זה הינו למעשה טופס אשר נדרש למלא כל מי שמחזיק יותר מעשרת אלפים דולר בחשבונות הנמצאים מחוץ לארצות הברית. גם אם במהלך השנה היו מעל 10,000 דולר בחשבונות בנקודת זמן מסויימת חובה להגיש דוח זה.

 

חשבונות פיננסים החייבים טופס FBAR

קיימים סוגים שונים של חשבונות פיננסיים במדינות שונות. בישראל הכוונה היא בעיקר לחשבונות בנק, קרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים, קרנות השתלמות, תיקי השקעות, וכדומה. חשוב לציין כי אי דיווח במסגרת זו עשוי להגיע להביא לידי קנסות גבוהים ביותר. הקנסות אלה עלולים להגיע אף לסך של 50% מהסכום הכי גבוה שהיה בבנק או במוסד פיננסי אחר במהלך השנה. בנוסף קיים סיכון לרישום פלילי במקרה של אי דיווח.

 

גם במידה ולא בוצע דווח בעבר, ככל הנראה במידה והקדמתם את רשויות המס בארצות הברית, ניתן יהיה לפנות אליהם וכך לכל הפחות להימנע מרישום פלילי.

 

ייעוץ מקצועי ברמה הגבוהה ביותר

כל העיסוק בתחום זה חשוב שיהיה מדויק ומקצועי על מנת להימנע מטעויות, שגיאות ומתן מידע שגוי אפילו בתום לב. כדי להתמודד נכון עם האתגר הזה, חשוב מאוד לבחור ייעוץ של חברה המתמחה בתחום בעלת ניסיון רב ורמת שירות גבוהה. צורך זה התחזק וגבר לאחר ההסכמה ההדדית בין ארצות הברית וישראל להעברת פרטים על חשבונות בנקים של אזרחי שתי המדינות. המשמעות היא שהמידע היום עובר במהירות השיא וחשוב להיות ערוכים לכך מבעוד מועד.

 

פנו אלינו עוד היום – חברת Americandocs.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה כולם עפים על גלישת סאפ?
גלישת סאפ היא אחת מההנאות הגדולות ביותר של גולשים בים לאור כל היתרונות שלה. זו הסיבה שאלפי גולשים...
קרא עוד »
אוק 08, 2020
מזגנים עיליים – מה היתרונות שלהם?
דעו לכם כי מזגנים עיליים מגיעים עם לא מעט יתרונות שונים והם יוכלו להיות בגדר בחירה מצוינת עבור כל אחד...
קרא עוד »
מאי 13, 2021
ספר מתנה לבר מצווה
בר מצווה הוא טקס התבגרות יהודי הנחגג כאשר לילד מלאו 13. אורח הכבוד מקבל מתנות מבני משפחה וחברים. לעתים...
קרא עוד »
דצמ 25, 2022