כל מה שצריך לדעת על טיפול בארנבים

טיפול בארנבים

הארנבים שקטים, ידידותיים ויחסית קלים לטיפול. מסיבות אלו ועוד הפכו הארנבים לאחת מחיות המחמד הנפוצות במדינות רבות. הארנבים יכולים לחיות למשך 12 שנים כאשר הם חיים בבית ומטופלים כראוי. לפניכם כל מה שצריך לדעת על גידול ארנב בבית ובכלל על טיפול בארנבים.

צריך לתת לארנבים זמן להסתגל

הארנבים יכולים ללמוד לאהוב מגע וחיבה אך בשונה מכלבים, הארנבים זקוקים לזמן התרגלות לליטופים. תנו להם את משך זמן ההתרגלות הדרוש ובמידה והארנבים הינם חיות המחמד של ילדכם, הסבירו לילדים שיש לנהוג בארנבים בעדינות ושעם הזמן ובהרגלים נכונים הם יהפכו ידידותיים יותר ויותר.

תזונה

הארנבים זקוקים למים ללא הגבלה לאורך כל שעות היום. יש לשים לב שלכל אורך היום יש לארנבים מים ובמידה והארנבים מקבלים אוכל רטוב, ייתכן ותוכלו למלא את מיכל המים באופן תכוף פחות. בנושא המזון הרי שניתן לתת לארנבים לאכול אוכל יבש ומוכן. את אוכל זה ניתן למצוא בחנויות החיות השונות. במידה ובוחרים במזון כזה מומלץ להיוועץ בוטרינר על מנת לוודא שהארנב מקבל את כל מה שהוא זקוק לו. כמו כן ניתן לתת לארנבים ירקות מגוונים וגם פירות אך הפירות עלולים לגרום לארנבים להשמין ומסיבה זו מומלץ לשמור את הפירות כקינוח. בנוסף, חשוב לתת לארנבים אספסת. האספסת הינו מרכיב חיוני בתפריט היומי של הארנב ויש לתת לארנבים את מזון זה ללא הגבלה. כאשר מדובר בארנבים גדולים ניתן לתת גם שיבולת שועל.

ארנבים זקוקים לפעילות גופנית

חשוב לתת לארנבים אפשרות להסתובב, לשחק ולרוץ. מסיבה זו כאשר מדובר בארנבים המבלים את כל זמנם בכלוב, מומלץ שהכלוב יהיה גדול. יש לציין שהארנבים יודעים להתרגל לעשות את צרכיהם במקומות מיוחדים כך שניתן לתת להם להסתובב בבית.

טיפולים רפואיים

בעת הבאת ארנבים חדשים לבית, מומלץ לקחת אותם לבדיקה אצל וטרינר לארנבים באשדוד. הוטרינר יבדוק את שיניהם החיוניות להם להישרדות, את מצבם הכללי וכמו כן גם יאשר את אי הימצאותם של מיני טפילים היכולים לגרום לגירודים גם בבני אדם. מומלץ למצוא וטרינר אשר מנוסה עם ארנבים.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מתנות מיוחדות ליום האהבה

5 מתנות מיוחדות ליום האהבה

יום האהבה מתקרב ומגיע, ואותו מלווים גם תכנונים אודות הדרך בה תפתיעו את האהובים שלכם עם מתנה כיפית, או עם דייט רומנטי וייחודי. אם אתם

קרא עוד »