ריח רע מהפה – ממה זה נובע

ריח רע מהפה

ריח רע מהפה הוא לא המצב הכי נעים בעולם אך אם לא נהיה ציניים מידי, זהו אחד המצבים הכי מביכים ונוראיים שניתן להיתקל בהם בכל הקשור ליחסים בין אנשים. ישנם כמה סיבות שגורמות למצב זה ואחד מהן הם שיניים.

שיניים שבורות או רקובות מוציאים ריח רע. גם אוכל לא טוב אשר יושב בקיבה ומעלה את הבלו כלפי פתחי הגוף כשהפה הוא הגדול שבהם ולשם הריח הולך ויוצא.

מהם הגורמים לריח רע מהפה?

ישנה תאוריה שאומרת שריח רע מהפה מועברת כבעיה תורשתית, אולם הדבר לא הוכח מעולם מבחינה מדעית. לרוב, מדובר בתגובה לפעילות חיידקית בפה ובתוצר לוואי כלשהו של פירוק חלבונים המתפרקים בחלל הפה.

זרימה רוק בפה באופן קבוע (על ידי שתית מים למשל) מפסיקה ומסלקת את החיידקים ותוצרי הלוואי שהם מביאים. נשימה דרך הפה וכן צום, או דיבור ממושך יכולים להיות אלה האחראים גם להחמרתו של ריח פה רע ומכך ניתן להימנע במגוון רחב של דרכים.

איך מונעים ריח רע מהפה?

לטיפול בבעיה זו של ריח הפה קיימות כמה דרכים, קראו באתר http://www.dr-anat.co.il. אם מתברר, שמקור הבעיה בחלל הפה, הטיפול הוא מקומי ונעשה באמצעות שימוש באוכל מונע. חסה, לימון, סלרי, כוסברה וגידולי שדה ירוקים מונעים את הריח הרע. הם מנקים את חלל הפה ואת השיניים בדרך טבעית ומזינות את הקיבה שלנו בוויטמינים נוגדים אשר מעלימים את הצטברות האוכל הלא טוב שגורם לתופעה זו.

גם שימוש במנקה לשון, כלומר מברשת מיוחדת ל"חידוד" הלשון תעזור המצבים כאלו. אוכל הנערם בחריצי השיניים ובסביבת הלשון, הוא גורם משמעותי לריח רע שכן אוכל זה נשאר באזורים אלו ומביא אתו חיידקים אשר אלה יוצרים את הריח הלא נעים.

האם לעיסת מסטיק תפסיק את הריח הרע מהפה

מכיוון שריח רע מהפה מקורו גם ביובש בפה, לכן לעיסת מסטיק יכולה להיות דרך מצוינת לגרום לבלוטות הרוק להתחיל לעבוד ולסלק את הריח. זה יעזור לשטוף את החיידקים אל מחוץ לפה והרוק יעזור לשטוף מהפה את שיירי המזון לפני התפרקותם בפה.

> קראו גם על הנקה וחורים בשיניים

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתי מתייעצים עם עו"ד ביטוח סיעודי?
מה הוא סיעוד ומי זקוק לזה? סיעוד הינו מתן עזרה מסויימת לאדם בתחום הבריאות הפרטית, סיעוד מגיע לאדם אשר...
קרא עוד »
מרץ 09, 2021
להשמיע את התווים הנכונים: ניווט בנוף של חנות הכלים המוזיקליים
כשזה מגיע למוזיקה, הרמוניה מלודית מהדהדת עם נפשו של הפרט, המייצגת את תמצית הביטוי האנושי באמצעות קצב...
קרא עוד »
ספט 24, 2023
לגלות את הנעל המושלמת לטיולים – סנדלי שורש
טיולים רגליים, פעילות אהובה על חובבי טבע וחובבי הרפתקאות, דורשת את הציוד הנכון. בכל הנוגע להנעלה,...
קרא עוד »
ספט 28, 2023